Krystian Rempała przegrał podium w barażu

Marek Bluj
Krystian Rempała (z lewej) w tym sezonie potwierdził, że ma duży talent i możliwości Sławomir Kowalski/Polska Press Grupa
Maksym Drabik wygrał w Częstochowie finał indywidualnych mistrzostw Ligi Juniorów. Krystian Rempała z PGE Stali był czwarty, a Artur Czaja ósmy.

Drabik, który w PGE Ekstralidze broni barw Betardu Sparty Wrocław, na doskonale sobie znanym częstochowskim torze nie miał sobie równych, wygrał wszystkie wyścigi.

Drugie miejsce zajął Oskar Fajfer z KS Toruń, a trzecie Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno, który w dodatkowym wyścigu pokonał Krystiana Rempałę z PGE Stali Rzeszów. Smektała i Rempała zgromadzili po 12 oczek i o tym, który z nich stanie na podium rozstrzygnął wyściga barażowy, w którym szybszy był leszczynianin.Artur Czaja, drugi z zawodników rzeszowskiej drużyny w zawodach pod Jasną Górą, jeździł w kratkę. Wygrał dwa wyścigi, w innym przyjechał ostatni, spadając na koniec stawki z drugiego miejsca. "Józek" w dwóch ostatnich swoich startach miał defekt (jechał czwarty) oraz zanotował upadek, kiedy znajdował się na czele stawki. W sumie był to nieudany start.

Podczas turnieju dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Mike Trzensiok z GKM-u Grudziądz.

W niedzielę w Pile Srebrny Kask zdobył Kacper Woryna (ROW Rybnik), pokonując w biegu dodatkowym Drabika (obaj mieli po 13 pkt). Na trzecim miejscu uplasował się gorzowianin Adrian Cyfer. Czaja skończył zawody na ósmy miejscu (9 pkt).

Wyniki finału LJ w Częstochowie: 1. Maksym Drabik 15 (3,3,3,3,3), 2. Oskar Fajfer 14 (3,3,3,2,3), 3. Bartosz Smektała 12+3 (2,3,3,1,3), 4. Krystian Rempała 12+2 (3,2,2,3,2), 5. Ernest Koza 11 (1,3,2,3,2), 6. Adrian Cyfer 10 (2,2,2,2,2), 7. Damian Dróżdż 8 (1,1,w,3,3), 8. Artur Czaja 6 (3,0,3,d,u), 9. Adrian Gała 6 (1,2,1,2,-), 10. Marcin Nowak -5 (0,1,1,1,2), 11. Arkadiusz Madej 5 (1,2,1,0,1), 12. Hubert Łęgowik 4 (2,0,2,w,-), 13. Michał Gruchalski 3 (0,1,0,2,0), 14. Alex Zgardziński 2 (2,0,d,t,-), 15. Rafał Karczmarz 2 (0,1,0,w,1), 16. Przemysław Liszka 2 (1,1,-), 17. Mike Trzensiok 0 (0,w,w,w,w).