Świetna inauguracja Siarki Tarnobrzeg. Stal Stalowa Wola też wygrała, a Stal Mielec przywozi remis

Miłosz Bieniaszewski
Siarka Tarnobrzeg efektownie wygrała w Niepołomicach. Mielczanie natomiast zremisowali w Bytomiu.
Inauguracja sezonu II ligi w wykonaniu podkarpackich drużyn była niemal idealna. Z wygranych cieszyły się Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola, a mielczanie wywalczyli punkt w Bytomiu.

Tarnobrzeżanie byli faworytem meczu w Niepołomicach, ale spotkanie bardzo dobrze im się ułożyło. Już w 3. minucie Szymon Martuś strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Puszczy.

Po pół godzinie gry było już 2:0 dla Siarki. Tym razem do bramki trafił Konrad Stępień. Gospodarzy przed przerwą dobił Sebastian Mandzelowski i po zmianie stron nasz zespół mógł kontrolować wydarzenia na boisku.

Również bardzo dobrze spotkanie z Nadwiślanem Góra zaczęła "Stalówka". Podopieczni Jaromira Wieprzęcia wyszli na prowadzenie w 19. minucie za sprawą Tomasza Płonki, a kiedy poprawił w 41. minucie Dawid Jabłoński wydawało się, że jest po emocjach. O te zadbał tuż przed przerwą Artur Pląskowski i zdobył gola kontaktowego. ten sam zawodnik w II odsłonie mógł wyrównać, ale na szczęście trafił w poprzeczkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Stalowej Woli.

Stal Mielec w Bytomiu przegrywała po bramce z rzutu karnego, kiedy dosyć przypadkowo ręką w polu karnym zagrał Sebastian Zalepa, pozyskany przez mielczan latem. Na szczęście w 73. minucie punkt zespołowi Janusza Białka uratował celnym strzałem z rzutu wolnego Bartosz Nowak.
Puszcza Niepołomice - Siarka Tarnobrzeg 0-3 (0-3)

0-1 Szymon Martuś (3), 0-2 Konrad Stępień (29), 0-3 Sebastian Mandzelowski (41).

Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góra 2-1 (2-1)

1-0 Tomasz Płonka (19), 2-0 Dawid Jabłoński (41), 2-1 Artur Pląskowski (45+2).

Polonia Bytom - Stal Mielec 1-1 (0-0)

1-0 Jacek Broniewicz (51-karny), 1-1 Bartosz Nowak (73).