Developres pękł w złotym secie i zagra tylko o 11. miejsce

Bartosz Frydrych
Developres SkyRes Rzeszów zagra jedynie o miejsce 11. Nasza drużyna przegrała z dziwnym systemem rozgrywek, kadrą juniorek i kontuzjami.

W zespole Mariusza Wiktorowicza oprócz kilku kontuzjowanych zawodniczek zabrakło Aleksandry Kazały, która pojechała na zgrupowanie kadry juniorek. Z konieczności na parkiet musiała wejść Paulina Głaz. Zawodniczka wyraźnie nie była jednak w najlepszej dyspozycji, gdyż ciągle zmaga się z urazem prawej ręki. Często odpoczywała, zmieniana w drugiej linii przez Paulinę Filipowicz.

Mecz rozpoczął się obiecująco. Rzeszowianki cały pierwszy set prowadziły, stopniowo zwiększając przewagę. Niestety, potem górę wzięły rywalki, z niezmordowaną Magdaleną Wawrzyniak na czele. Gospodynie przełamały się, pewnie wygrały partie nr 4 i 5, dając fanom nadzieję na zwycięstwo. Okazało się jednak, że 6 setów to zbyt wiele. Po kilku udanych piłkach pękły, oddając zupełnie inicjatywę.

- Dziewczyny, nie załamujcie się, zagrałyście wielki mecz, dacie radę, nie zajmiecie ostatniego miejsca - pocieszał płaczące siatkarki wiceprezes klubu Wiesław Kozieł.

Developresowi pozostaje walka o 11. miejsce. Rzeszowianki zmierzą się o nie z Pałacem Bydgoszcz.

Developres SkyRes Rzeszów - PGNiG Nafta Piła 3:2, złoty set: 6:15

Sety: 25:19, 19:25, 23:25, 25:16, 15:10

Developres: Nowakowska 16, Śliwińska 17, Budzoń 3, Hawryła 19, Mucha 11, Głaz 9 oraz Borek (libero), K. Filipowicz, P. Filipowicz. Trener Mariusz Wiktorowicz.

Nafta: Milović 13, Sobczak 3, Wawrzyniak 28, Jarmoc 10, Karwulska 13, Nadziałek oraz Pauliukouskaya (libero), Konieczna 1, Raczyńska 6. Trener Łukasz Przybylak.

Opinie trenerów
Łukasz Przybylak, Nafta Piła
Zaczęlismy rywalizację w Rzeszowie od wygranej 3:0 na początku sezonu, a kończymy wygranym złotym setem, co mnie bardzo cieszy. Udowodniliśmy, że serca do walki nam nie brakuje. Cieszę się, że choć od dłuższego czasu gramy w "9", wytrzymujemy to.

Mariusz Wiktorowicz, Developres
Wyszliśmy w tym meczu z bardzo trudnej sytuacji, bo przegrywaliśmy 1:2, a następnie wygraliśmy tie--break. Złoty set też bardzo chcieliśmy wygrać. Nie udało się. Powalczymy o to 11. miejsce, żeby nie być na końcu.

POZOSTAŁE WYNIKI - finał: Chemik Police - Atom Trefl Sopot 1:3 i 3:1; o 3. miejsce: Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław 3:0 i 3:2; o miejsca 5-8: Aluprof Bielsko-Biała - SK bank Legionovia 2:3 złoty set: 10:15; Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:0; o 5. miejsce Legionovia z Dąbrową Górniczą, a o 7. Budowlani z Aluprofem; o miejsca 9-12: Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Św. 3:1; złoty set 13:15.