Izolator wygrał w Przeworsku po kontrowersyjnych decyzjach sędziego

Grzegorz Kostka
Archiwum
Izolator Boguchwała pokonał w Przeworsku Orła 3:1. Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla bramkarza gospodarzy Daniela Furtaka.

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie między 55 a 60 minutą spotkania, a duży wpływ na końcowy wynik miały kontrowersyjne decyzje arbitra. Wpierw po ładnej akcji gości, jeden z zawodników Izolatora wbiegł w pole karne i tam bramkarz gospodarzy wpierw trafił w piłkę a później zderzył się z rywalem. Sędzia główny podyktował rzut karny i ukarał Daniela Furtaka czerwoną kartką. Jedenastkę na gola zamienił Bartosz Karwat.

Chwilę później wspomniany już Bartosz Karwat po raz drugi wpisał się na listę strzelców, wcześniej jednak asystent sędziego puścił 1,5 metrowego spalonego. Nadzieję na korzystny wynik miejscowym przedłużył Paweł Piątek wykańczając zgranie Tomasza Walata, lecz trzy minuty później Orła dobił Zbigniew Dąbek.

Orzeł Przeworsk - Izolator Boguchwała 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Karwat 55-karny, 0:2 Karwat 60, 1:2 Piątek 71, 1:3 Dąbek 74
Orzeł: Furtak - Jarosz, Walat, Khorolskyi, Suslov (85 Guzior) - Broda (54 Konieczny), Yatsenkiv (85 Buszta), Skała, Buczek, Kołodziej (81 Czyrny) - Piątek. Trener Grzegorz Sitek.
Izolator: Pawlus - Dziedzic, Dąbek, Adrian Burak, Kardyś - Tyburczy (61 Bereś), Skiba, Arkadiusz Burak (78 Świder), Szymański (68 Domin) - Karwat (82 Rzeźnik), Wójcik. Trener Przemysław Matuła.
Sędziował Ziemba (Rzeszów). Żółte kartki: Adrian Burak i Arkadiusz Burak; Czerwona: Furtak (53, faul); Widzów 200.