Koszykówka. Gimbaskets 2 wygrał z Politechniką Gdańską

Łukasz Solski
W akcji na kosz Damian Dratwa z Gimbaskets 2 Przemyśl.
W akcji na kosz Damian Dratwa z Gimbaskets 2 Przemyśl. Łukasz Solski
MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśla zagrał przeciwko gdańszczanom osłabiony. Brakło kontuzjowanych Bartosza Bala, Tomasza Kazurę i pauzującego za faule techniczne Huberta Makucha.

Mecz od początku był wyrównany (2. min 4:4, 4.min 10:10, 8.min 14:16). Drugą kwartę przemyślanie rozpoczęli fantastycznie. Dzięki serii 11:0 wyszli na prowadzenie 25:18.Przewagę udało się utrzymać tylko do 15.
min. Politechnika zdobyła potem siedem "oczek" i przed długą przerwą mieliśmy remis 32:32.

W trzeciej kwarcie Gimbaskets 2 miał więcej argumentów, ale łatwo roztrwonił sześciopunktową zaliczkę. Po 30. min gry na tablicy świetlnej widniał wynik 52:52. Na początku ostatniej ćwiartki Grzegorz Płocica i Alexander Machowski przymierzyli za trzy. Goście nie pozostawali jednak dłużni.

MCS Daniel Gimbaskets 2 pokonał Politechnikę Gdańską [ZDJĘCIA]

W 32. min po udanej akcji Sylwestra Kusa, nasi wygrywali 59:54. Nerwowo zaczęło się robić zaledwie 20 sekund przed końcem (75:70). Gdańszczanie trafili trzy rzuty wolne i było 75:73. Chwilę potem sfaulowany został Artur Mikołajko. Trafił dwa osobiste (77:73).W ostatniej akcji meczu Paweł Pawłowski ratował Politechnikę "trójką", ale nie trafił.

- Trzeba pochwalić chłopaków, bo pomimo braków kadrowych zostawili całe serce na parkiecie i wygrali z dobrym przeciwnikiem. W składzie Politechniki wszyscy mogą rzucić. Popełnili też kilka prostych błędów, gdy była wolna droga do kosza. Fajny mecz dla kibiców, nie brakowało dramatycznych chwil - powiedział Maciej Milan, trener Gimbaskets 2 Przemyśl.

Nasza drużyna rozegra teraz dwa mecze wyjazdowe. Najpierw w Toruniu 11 kwietnia, a tydzień później z Notecią Inowrocław. Sezon zakończy się 25 kwietnia, gdy do Przemyśla przyjedzie Asseco II Gdynia.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśla - Politechnika Gdańska 77:73 (16:18, 16:14, 20:20, 25:21)

Gimbaskets 2: Kus 18 (2x3), Dratwa 6, Płocica 17 (1x3), Machowski 16 (3x3, 15 zb.) Mikołajko 14 (14 zb.) oraz Majka 3, Reichert 3, Strzępek 0.

Politechnika: Brenk 0, Chudy 14 (3x3), Pawłowski 26 (2x3, 6 zb.), Stawiak 15, Renkiel 9 (1x3) oraz Hanke 5 (1x3), Milewski 2, Derkowski 2, Drewa 0, Kamiński 0.