Młoda Liga. Lotos rozstrzelał Asseco Resovię

Marek Bluj
W ataku młodzi resoviacy mieli podobną skuteczność jak gdańszczanie, ale wyraźnie ustępowali im na zagrywce i w bloku KRZYSZTOF KAPICA
W pierwszym meczu I rundy play-off Młodej Ligi siatkarze Asseco Resovii przegrali u siebie z Lotosem Treflem Gdańsk 0:3. Rewanż w Gdańsku.

Asseco Resovia - Lotos Trefl Gdańsk 0:3

Sety: 21:25, 23:25, 19:25
Resovia: Kozub 3, Jóźwik 5, Stabrawa 6, Kowalski 6, Zięzio 6, Marszałek 6 oraz Drążek (libero), Wiczkowski, Błądziński 1, Czado 1. Trener Jacek Podpora.
Lotos: Tomczak 1, Lewandowski 8, Linda 10, Zemlik 14, M'Baye 3, Pietruszczuk 17 oraz Czunkiewicz (libero), Osiak, Chmielewski. Trener Edward Pawlun.
Sędziowali: Monika Wulczyńska i Bogdan Nowak (Bielsko-Biała). Widzów: 60. MVP: Bartosz Pietruszczuk.
W rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-0 prowadzi Lotos.
Gdańszczanie jak w transie grali na zagrywce. Bombardowali rzeszowskie szeregi w każdej partii.Zdobyli w tym elemencie aż 14 punktów, podczas gdy gospodarze tylko 4.

Drugim elementem, w którym Lotos miał zdecydowaną przewagą, był blok (10-4). To w zupełności wystarczyło, aby wygrać z Wisłokiem 3:0 i spokojnie oczekiwać na rewanż w swojej hali, który planowany jest w ten piątek w Gdańsku.

Lotos w fazie zasadniczej wygrał z naszą drużyną oba mecze, do play-offów przystępował z trzeciego miejsca, resoviacy z szóstego. Był faworytem także w niedzielę i wywiązał się z tej roli bez zarzutu, chociaż resoviacy starali się jak mogli.

- Rywale przyjechali wzmocnieni zawodnikami z PlusLigi i I ligi. Byli bardzo mocni. Mimo tego, w drugim i trzecim secie nasi zawodnicy toczyli z nimi wyrównaną walkę. Goście tak mocno zagrywali, że trudno było przyjąć dokładnie piłkę, która uciekała w trybuny - oceniał Jacek Podpora, trener resoviaków.
W drugim secie rzeszowianie stawiali się do stanu 18:18, potem także nie dawali za wygraną; przegrali na samym finiszu. W trzeciej odsłonie spasowali od stanu 18:18, Lotos wziął sprawy w swoje ręce. W tej fazie rywalizacji gra się dwa spotkania.

Lepszy w dwumeczu awansuje do II rundy play-off. Jeśli po rozegraniu dwóch pojedynków będzie remis, o awansie zadecyduje złoty set.

Wyniki innych meczów I rundy play-off: Cuprum Lubin - Transfer Bydgoszcz 3:2 (25:21, 17:25, 22:25, 25:17, 16:14), RKS Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:23, 25:5), mecz BBTS ATH Bielsko-Biała - Zaksa Kędzierzyn -Koźle rozegrany zostanie dzisiaj.