Miasto Szkła Krosno wygrało w Prudniku

Zespół Michała Barana spokojnie pokonał Pogoń.
Zespół Michała Barana spokojnie pokonał Pogoń. Krzysztof Kapica
Na zakończenie zasadniczej fazy sezonu I-ligowi koszykarze Miasta Szkła Krosno pokonali w Prudniku Pogoń 93:66.

Trzeciej pozycji w tabeli krośnianie poprawić nie mogli (jeśli założyć wygraną Stali i Sokoła), ale ani myśleli odpuszczać. Nic dziwnego; bardzo możliwe, że wygrana w Prudniku pozwoli im zaoszczędzić siły (a klubowi pieniądze) w II rundzie fazy play off. Chodzi o to, że zwycięstwo uniemożliwiło Sokołowi zajęcie pierwszego miejsca po fazie zasadniczej (miał lepszy bezpośredni bilans ze Stalą,), co to oznacza, że Miasto Szkła, jeśli nie pokpi sprawy w I rundzie play off, ma szansę zmierzyć się w II fazie z łańcucianami właśnie. A to i bliżej, i taniej, niż granie z rywalem z Wielkopolski.

Nasi byli faworytem, jednak niska pozycja Pogoni nie zmienia faktu, że w swej hali umiała wygrać 7 razy. Jeśli dodać do tego fakt, iż Marcin Salamonik nabawił się kontuzji łydki, krośnianie stuprocentowym pewniakiem jednak nie byli. I kwarta sugerowała, że prudniczanie mają szansę na niespodziankę. W drugiej ćwiartce nasz zespół potrafił odskoczyć najwyżej na 5 punktów. Punkty Damiana Pielocha i wsad Dariusza Wyki dały gościom skromne 4 oczka zaliczki po 20 minutach (39:35).

W III ćwiartce wynik początkowo trzymał Jakub Dłuski, potem do akcji wkroczył Pieloch (12 pkt w kwarcie), który m. in. dwa razy trafił zza łuku. Prowadzenie 66:56 po trzech odsłonach nie przesądzało sprawy, ale w ostatniej części krośnianie nie zwolnili tempa i gospodarze pękli. Pierwsze 5 minuty goście wygrali 15:4. Stało się jasne, że wrócą do Krosna w dobrych humorach.

Krośnianie w Prudniku trafili blisko 60 procent rzutów z gry, a za 2 wpadło im ich aż 73.3 procent. Z "trójkami" było gorzej (21 procent, czyli 4/19), ale cóż mają powiedzieć gospodarze, którzy zza łuku zaliczyli 3 próby na 13 wykonanych (13 procent). Double-double u Dłuskiego i Wyki sprawiło, że walkę o zbiórkę "miastowi" wygrali 39 do 22.

Pogoń Prudnik - Miasto Szkła 66:93

Kwarty: 20:22, 15:17, 21:27, 10:27.

Pogoń: Chmielarz 5 (1x3, 6 as.), Pawłowski 6, Leszczyński 12 (4 as.), Nowakowski 19 (1x3, 7 zb.), Grygiel 10 (1x3,4 str., 2 prz.) oraz Madziar 9, Lipowczyk 0, Stalicki 3, Cichoń 2. Trener Tomasz Michalak.

Miasto Szkła: Oczkowicz 10, Baran 7 (1x3, 9 as., 5 str., 4 prz.), Parzych 2, Misiewicz 12, Dłuski 24 (11 zb.) oraz Wyka 12 (11 zb.), Pieloch 17 (2x3), Małgorzaciak 4, Dusiło 5 (1x3, 2 str., 2 prz.), Bołd 0. Trener Michał Baran.