Medale Matyldy i Szymona w przełajowych MP

tor
Matyldę Kowal czeka start w biegu na 10 km w Holandii
Matyldę Kowal czeka start w biegu na 10 km w Holandii ARCHIWUM
Matylda Kowal (Resovia) zdobyła brązowy medal na 5 km podczas rozegranych w Iławie mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Srebro w kategorii juniorów młodszych na dystansie 3 km wywalczył Szymon Zięba (Tiki Taka Kolbuszowa).

Olimpijka z Londynu (na 3 km z przeszkodami) straciła niespełna sekundę do Dominiki Napieraj (Wrocław) i 6 sekund do Dominiki Nowakowskiej (Lębork). - Matylda startowała w przełajowych mistrzostwach po raz drugi w karierze - mówi Piotr Kowal, mąż zawodniczki i trener w Resovii. - Wcześniej zajęła 4. miejsce - dodaje. Rozczarowaniem była dopiero czwarta lokata Katarzyny Kowalskiej, dwukrotnej olimpijki i wielokrotnej mistrzyni kraju.

Matyldę w weekend czeka uliczny bieg na 10 km w Holandii, a potem obóz w Szwajcarii.
Drugi i ostatni medal w Iławie dla Podkarpacia zdobył Szymon Zięba. Podopiecznego trenera Bogdana Kakuta pokonał jedynie Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz), aktualny rekordzista Polski juniorów młodszych w hali na 800 m.

- Szymon stoczył z nim zażartą walkę na finiszu. Zasłużył na słowa uznania, tym bardziej że rywalizuje ze starszymi o rok rywalami, gdyż w poprzednim sezonie był jeszcze młodzikiem - informuje szkoleniowiec lekkoatlety z Kolbuszowej.

W Iławie Stanisław Lebioda (Victoria Stalowa Wola) zajął szóste miejsce na dystansie 5000 m w kategorii juniorów młodszych, natomiast na dystansie 3000 m wśród juniorek młodszych Sylwia Bąba ze Stali Nowa Dęba finiszowała na siódmej pozycji.