Gimbaskets 2 Przemyśl przegrał po serii siedmiu zwycięstw

Łukasz Solski
W akcji Grzegorz Płocica.
W akcji Grzegorz Płocica. Łukasz Solski
Po siedmiu z rzędu zwycięstwach na parkietach II ligi koszykarzy drużyna MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl uległa AZS-owi UMK Toruń 83:85.

Jeszcze w 32. min po "trójce" Grzegorza Płocicy, Gimbaskets 2 prowadził 75:66. Sześć minut później Radosław Plebanek doprowadził do remisu 81:81. Minutę przed końcem Tomasz Kazura dał przemyślanom prowadzenie 83:81.

Po przerwie na żądanie, Tomasz Lipiński trafił siódmy raz za trzy i zrobiło się bardzo nerwowo (83:84). Losy spotkania mógł odwrócić Hubert Makuch, lecz pod koszem zablokował go Dawid Przybyszewski (215 cm wzrostu - przyp. red.),

Czwartą kwartę gospodarze grali bez swojego kapitana. Bartosz Bal doznał kontuzji stopy.

- To nie oni wygrali, tylko my daliśmy im wygrać. Fatalnie zagraliśmy w ostatniej akcji w obronie. Mogli zrobić wszystko, ale nie rzucać za trzy. W końcówce Hubert Makuch wziął na siebie odpowiedzialność, ale nie trafił i musi z tym żyć - powiedział Maciej Milan, trener Gimbaskets 2 Przemyśl.

- Po zejściu Bartosza Bala zmiennicy nie potrafili utrzymać poziomu. Szkoda, bo harowaliśmy cały mecz, a przegraliśmy w końcówce.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - AZS UMK Toruń 83:85 (20:22, 23:21, 27:19, 13:23)

Gimbaskets 2: Makuch 19 (7 as.), Płocica 23 (6x3, 7 zb.), Bal 11 (1x3), Kazura 8, Mikołajko 20 (9 zb.) oraz Machowski 2, Kus 0, Majka 0.

AZS: Derkowski 5 (1x3, 9 as.), Plebanek 23 (1x3, 13 zb,), Malinowski 4, Lipiński 25 (7x3), Przybyszewski 17 (2x3, 12 zb,) oraz Bagaziński 2, Tomczyk 2, Meszyński 2, Jasnowski 0.