Mistrz Polski bezlitosny dla PGE Stali Mielec

luci
Pado
PGE Stal Mielec doznała czwartej porażki w 2015 roku. W Kielcach popularni "Czeczeńcy" ulegli mistrzowi Polski Vive Tauronowi 24:38 (11:20).

Ostatnie dni były fatalne dla Stali Mielec. Zaczęło się od groźby odejścia Rafała Glińskiego z zespołu, potem w czwartek wieczorem z drużyną pożegnał się Michał Adamuszek (szczegóły w artykule poniżej). Po takich przejściach wynik z Kielc nie powinien już nikogo dziwić, martwi jednak kontuzja Krępy, który biegnąc do kontry zderzył się z jednym z rywali i uszkodził sobie kolano. Jak poważny jest to uraz dowiemy się po badaniach.

Oba zespoły zagrały osłabione. W Stali brakowało Michała Chodary i wspomniany Ada-muszka, w Vive Krzysztofa Lijewskiego, Julena Aginagalde, Grzegorza Tkaczyka, Manuela Strleka i Tomasza Rosińskiego.

Mecz od początku nie układał się Stali. Już w pierwszych minutach Łukasz Janyst nie wykorzystał karnego, a po kwadransie gry rywale zaczęli odjeżdżać. Po dwóch bramkach Ivana Cupicia i jednej Denisa Bunticia było już 10:5. Nim doczekaliśmy się przerwy straty mielczan były niemal dwa razy większe.

Po zmianie stron rozstrzelał się Buntić, który w pierwszych 8 minutach, aż pięć razy pokonał Krzysztofa Lipkę. Gdy do mieleckiej siatki trafił w osłabieniu Michał Jurecki było już 27:14! Wtedy karabin kielczan się jednak zaciął. Gospodarzy odblokował dopiero... trener Talant Dujszebajew. Po przerwie na jego życzenie jak na zawołanie trafił Cupić. Wcześniej jednak Stal zdołała zmniejszyć straty do 8 trafień.
Skrzydła mielczanom podcięła m.in. kontuzja Krępy. Chwilę po nim zszedł z boiska też Mirosław Gudz po tym jak starł się z kolosem Zeljko Musą. Całości dopełniła zaś kara dla Kamila Kriegera. Ostatnie 10 minut spotkania było niczym, trening strzelecki kielczan. Stal odpowiedziała tylko dwiema bramkami.

Mielczanie stracili 5 lokatę w tabeli, kosztem Chrobrego, z którym zmierzą się w sobotę.
Szczypiorniści Vive Kielce zgodnie z przewidywaniami rozbili ekipę PGE Stali Mielec. Jakby tego było mało, kontuzji kolana nabawił się Piotr Krępa.
Vive Tauron Kielce - PGE Stal Mielec 38:24 (20:11)
Vive Tauron: Sego, Szmal - Buntić 10, Cupić 7, Ju-recki 5, Musa 6, Bielecki 4, Jachlewski 3, Zorman 2, Chrapkowski 1, Grabarczyk. Tr. Talant Dujszebajew.

PGE Stal: Nikolić, Lipka - Szpera 6, Sobut 4, Gliński 3, Obiała 3, Krępa 3, Janyst 2, Basiak 1, Krzysztofik 1, Krieger 1. Trener Paweł Noch.

Sędziowali Fernandez i Murillo (Hiszpania). Kary 2 i 4 minuty. Widzów: 3000.

POZOSTAŁE WYNIKI: Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 24:30 (8:14), Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 34:29 (18:16), Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:24 (13:11), Zagłębie Lubin - KS Azoty Puławy 36:36 (14:17), Gaz-System Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (n. 18).