Puchar Polski siatkarzy. Finał w Gdańsku

bell
Krzysztof Kapica
Finał Pucharu Polski siatkarzy rozegrany zostanie w gdańskiej Ergo Arenie. Wielką chrapkę na to trofeom ma Asseco Resovia.

Gdańska Ergo Arena będzie miejscem finałowego turnieju o Puchar Polski siatkarzy. To już pewne, że zdobywcę tego prestiżowego trofem poznamy w kwietniu nad Bałtykiem. Panie o puchar kraju rywalizować będą w Kędzierzynie-Koźlu.

Finałowy turniej siatkarzy zaplanowany został na 18 i 19 kwietnia. Awans do półfinału wywalczyły już trzy drużyny: Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów oraz Lotos Trefl Gdańsk. Czwarty uczestnik półfinału wyłoniony zostanie z pary Jastrzębski Węgiel - MKS Banimex Będzin. Mecz ten rozegrany zostanie 25 marca w Jastrzębiu, a więc faworyta nietrudno wskazać. Zwycięzca tej pary będzie w półfinale przeciwnikiem wicemistrzów Polski z Rzeszowa. W drugim półfinale PGE Skra rywalizować będzie z Lotosem Treflem.

Resovia wygrała w ćwierćfinale z Politechniką Warszawską 3:0, Skra pokonała Cuprum Lubin 3:1, a Lotos Trefl w takim samym stosunku zwyciężył Transfer Bydgoszcz.

Obrońca trofeum, zdobytego przed rokiem w Zielonej Górze, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, została wyeliminowana przez Jastrzębski Węgiel.
Finałowy turniej PP pań rozegrany zostanie 14 i 15 marca w Kędzierzynie.

25 lutego rozegrane zostaną pierwsze dwa ćwierćfinały: PGE AtomTrefl Sopot-Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza oraz Chemik Police - KSZO Ostrowiec Św. Trofeum zdobytego w marcu 2014 roku w Ostrowcu broni Chemik.