Developres wygrał w Bydgoszczy z Pałacem

luci
Developres SkyRes Rzeszów pokonał na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:0 i niezależnie od wyników ostatniej kolejki zakończy rundę zasadniczą na 10. miejscu.

Rzeszowianki pojechały do Bydgoszczy jako faworyt i nie zawiodły.

Mecz rozpoczął się od asa serwisowego Karoliny Filipowicz, a na 2:0 podwyższyła blokiem Dominika Nowakowska. Właśnie te dwa elementy były w tym meczu kluczowe. Pierwszy set był koncertem naszej rozgrywającej na zagrywce, która seriami punktowała serwami. Dzięki niej rzeszowianki odskoczyły ze stanu 9:8 na 9:14. Potem kontrolując wynik tylko zwiększały przewagę. Również ostatni punkt należał do kapitan Developresu, która oszukała rywalki kiwką.

W drugim i trzecim secie rzeszowianki świetnie zagrały w bloku, a zwłaszcza obie nasze środkowe. Kawał dobrej roboty wykonała też Paula Szeremeta, najlepiej punktująca zawodniczka w naszym zespole. Trener bydgoszczanek Adam Grabowski przez całe spotkanie szukał rozwiązania, które odmieniłoby losy meczu. Pałac w trakcie seta kilka razy obejmował prowadzenie, ale gdy zbliżała się jego decydująca faza górę brały przyjezdne.

- To zwycięstwo bardzo nas cieszy. Pojechaliśmy wygrać za trzy punkty, a nie straciliśmy seta - mówi Mariusz Wiktorowicz. - Wszystko zaczynało się od dobrej zagrywki, która zdobyliśmy sporo punktów, a jeśli już piłka nie wpadała bezpośrednio w parkiet to swoje zrobił nasz blok. Dziewczyny były skoncentrowane i każda dołożyła cegiełkę do tej wygranej, zmiany też wypadły dobrze.

POZOSTAŁE WYNIKI: KSZO Ostrowiec Św. - Chemik Police 0:3 (18:25, 18:25, 15:25), PGNiG Nafta Piła - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:22, 19:25, 17:25), SK bank Legionovia Legionowo - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (25:18, 25:18, 11:25, 15:25, 12:15),

Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Sety: 15:25, 19:25, 22:25
Pałac: Polak 12, Misiuna 9, Dybek 5, Skorupa 10, Bałdyga 2, Fojucik 1 oraz Korabiec (libero) oraz Pieczka 2, Biedziak, Twardowska 4 i Śmieszek. Trener Adam Grabowski.
Developres: Nowakowska 11, Hawryła 7, Śliwińska 5, Szeremeta 15, K. Filipowicz 7, Mucha 10 oraz Borek (libero), Kazała, Budzoń, Głaz 4 i P. Filipowicz (libero). Trener Mariusz Wiktorowicz.
Sędziowali: Kileński, Jażdżewski (Olsztyn). Widzów 600. MVP meczu: Paula Szeremeta.