Asseco Resovia ograła Skrę Bełchatów 3:1!

pmarkocki
Gracze Asseco Resovii po bardzo zaciętym spotkaniu wygrali ze Skrą Bełchatów 3:1 w meczu siatkarskiej PlusLigi.

Asseco Resovia przegrała pierwszego seta 23:25 i wiadomo było, że o wygrana ze Skrą Bełchatów nie przyjdzie łatwo.

Drugi set miał niesamowity przebieg. Rzeszowianie prowadzili już 23:20, ale stracili cztery punkty z rzędu i sami musieli odrabiać straty. Ostatecznie po trwającej aż 46 minut rozgrywce (!) Asseco Resovia wygrała 37:35.

Podopieczni Andrzeja Kowala zyskali przewagę psychologiczną i w trzecim secie grało im się dużo łatwiej (wygrana do 23). Czwarte starcie było już tylko formalnością, a rzeszowski zespół w świetnym stylu wygrał je 25:15 zwyciężając w całym meczu 3:1.

Obszerna relacja z meczu wkrótce.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:1

Sety: (23:25,37:35, 25:23, 25:15)

Resovia: Fabian Drzyzga, Jochen Schops, Piotr Nowakowski, Dawid Dryja, Nikołaj Penczew, Marko Ivović - Krzysztof Ignaczak (libero) - Russell Holmes, Rafał Buszek, Paul Lotman.

PGE Skra: Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Mariusz Wlazły, Srecko Lisinac, Andrzej Wrona, Nicolas Marechal - Kacper Piechocki (libero) - Karol Kłos, Ferdinand Tille (libero), Michał Winiarski, Aleksa Brdovic, Wojciech Włodarczyk.

Sędziują: Maciej Twardowski (Radom) i Paweł Burkiewicz (Kraków). Widzów: 5000. MVP: Fabian Drzyzga