Kolping Jarosław niemal pewny miejsca w pierwszej czwórce

mił
Kapica
Kolping Frac Jarosław nie miał większych problemów z wygraniem w Ostródzie i jest już niemal pewien awansu do najlepszej czwórki.

Jarosławianie byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, bo miejscowy zespół musiał sobie radzić bez Wong Chun Tinga, swojego lidera. Nasz zespół nie pokpił sprawy i pewnie wygrał. Gry nudne jednak nie były. Na twardy opór rywala trafili Witalij Niechwiadowicz i Wang Zeng Yi. Ten pierwszy w pojedynku z byłym zawodnikiem AZS-u Politechniki Rzeszów Pawłem Płatonowem zachował więcej zimnej krwi w dwóch pierwszych setach, ale w trzecim musiał uznać wyższość rywala. Na więcej mu jednak nie pozwolił. Wandżi też miał wysoko zawieszoną poprzeczkę. Karol Szarmach łatwo oddał tylko drugi set, w pozostałych był godnym rywalem dla lidera jarosławian.

Dzięki zwycięstwu Olimpii Unii Grudziądz w Działdowie jarosławianie awansowali na trzecią pozycję w tabeli i są coraz bliżej zapewnienia sobie gry w najlepszej czwórce.

Morliny Ostróda - Kolping FRAC Jarosław 0:3
Wyniki gier: 0:1 Paweł Platonow - Witalij Niechiwadowicz 1-3 (10:12, 9:11, 11:7, 7:11), 0:2 Karol Szarmach - Zeng Wang Yi 0-3 (14:16, 3:11, 10:12), 0:3 Michał Korycki - Jewgienij Szczetinin 0-3 (8:11, 2:11, 7:11).

POZOSTAŁE WYNIKI: o miejsca 1-6: Działdowo - Grudziądz 1:3, Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - Polonia Bytom 1:3; o miejsca 7-12: Dojlidy Białystok - Energa-Manekin Toruń 0:3, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Poltarex Pogoń Lębork 3:1. Mecz Palmiarnia Zielona Góra - AZS Politechnika Rzeszów przełożony na 18 marca.