Znów karne z meczu Ciarko z JKH. Tym razem dla jastrzębian

wmazgaj
Przemysław Odrobny przepuścił 4 bramki, ale po karnych i tak świętował.
Przemysław Odrobny przepuścił 4 bramki, ale po karnych i tak świętował. Tomasz Sowa
Po raz trzeci w meczu sanocko-jastrzębskim do rozstrzygnięcia potrzebne były karne. Tym razem JKH okazał się lepszy od Ciarko. Bohaterem karnych był bramkarz gości Przemysław Odrobny.

Kolejny przedsmak play-off mieli w Arenie sanoccy kibice. Choć przez dwie tercje wydawało się, że ich drużyna wygra pewnie trzeci mecz z rzędu, grała ładnie i prowadziła 3:1.

Jednak w III odsłonie mistrz Polski nie uniknął błędów i kar, w ciągu 5 minut oddając prowadzenie ekipie JKH (3:1). Trzeba jednak przyznać, że spory udział miał arbiter, który przy golu na 3:3 nie zauważył, że Brayan Pitton nakrył już krążek parkanem po strzale Leszka Laszkiewicza i Roman Nemecek dobijał w nieprawidłowy sposób.

W końcówce to jednak goście złąpali dwie kary i przez 71 sekund mieli grać w podwójnym osłabieniu. Ozdobą pojedynku był wyrównujący gol Miroslava Zatko. Słowak sprawił sobie prezent na obchodzone we wtorek 31 urodziny.

W ostatnich dwóch minutach meczu to miejscowi prawie cały czas w osłabieniu, w dogrywce gra była zachowawcza. Karne lepiej egzekwowali goście, a tak naprawdę bronił ich bramkarz Przemysław Odrobny.

Sanoczanie spadli z fotela lidera na trzecie miejsce, ale do GKS-u Tychy i JKH tracą tylko po punkcie. Następny mecz zagrają dopiero 13 lutego z Cracovią. Teraz w lidze przerwa dla reprezentacji.

Ciarko PBS Bank Sanok - JKH GKS Jastrzębie 4:5 po karnych (1:0, 2:1, 1:3 - d. 0:0, k. 0-1)

Bramki: 1:0 Dutka 18 minuta (asysty: Rąpała i Strzyżowski), 1:1 Kulas 22 (Plichta), 2:1 Cichy 35 (Engal i Klemientjew), 3:1 Endal 38 (Zatko i Pietrus), 3:2 Rompkowski 46 w przewadze (Bordowski i Laszkiewicz), 3:3 Nemecek 50 w przewadze (Laszkiewicz), 3:4 Bondarew 51 (Bordowski), 4:4 Zatko 58 w podwójnej przewadze (Pietrus i Sinagl), 4:5 Polodna (decydujący karny).

Karne: 0-0 Cichy (łapie Odrobny), 0-0 Laszkiewicz (odbija parkanami Pitton), 0-0 Pietrus
(odbija Odrobny), 0-1 Polodna, 0-1 Endal (broni Odrobny).

Ciarko PBS: Pitton - Zatko, Klemientjew; Turon, Richter; Dutka, Rąpała; Dolny, H. Demkowicz - Sinagl, Cichy, Vozdecky; Kostecki, Pietrus, Endal; Wilusz, R. Ćwikła, Strzyżowski; Biały, Sawicki, Mermer. Trener Miroslav Frycer.

JKH: Odrobny - Rompkowski, Nemecek; Bryk, Protivny; Ałeksiuk, Górny oraz Kantor - Bordowski, Bondarew, Laszkiewicz; Plichta, Polodna, Kulas; Świerski, Steber, Marzec; R. Nalewajka, Pastryk, Ł. Nalewajka. Trener Robert Kalaber.

Sędziował Meszyński (Warszawa). Kary: 16 - 12 minut. Widzów 1500.