Endal show. Ciarko PBS - Unia 4:0

mawa
Tomasz Sowa
Sanoczanie przerwali serię dwóch kolejnych porażek z Unią. Wygrali przekonująco, 4:0 będąc zespołem lepszym, bardziej dojrzałym. Bramkę i dwie asysty zanotował Lukas Endal.

Mecz doskonale rozpoczął się dla naszej ekipy, która objęła prowadzenie po precyzyjnym strzale Rafała Dutki z linii niebieskiej. Kolejne próby długo powstrzymywał Michal Fikrt, aż wreszcie z bliska pokonał go Radosław Sawicki.

To była kara dla Unii za niewykorzystane chwilę wcześniej stuprocentowe sytuacje. Gdy w trzeciej tercji wynik podwyższył skuteczny Lukas Endal zakończył się... hokej, a zaczął boks. Ładną walkę stoczyli unikający zwykle takich starć Mike Danton z wychowankiem UKH Dębica Bartoszem Ciurą, a za ich plecami Matthew Williams z Jirim Zdenkiem.

Gdy na lodzie zrobiło się nieco spokojniej Jordan Pietrus zanotował swojego 26. gola w rozgrywkach, umacniając się na czele klasyfikacji kanadyjskiej ligi.

Ciarko PBS Bank Sanok - Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Dutka 6 minuta (asysta Strzyżowski), 2:0 Sawicki 33 (Endal), 3:0 Endal 52 (Strzyżowski i R. Ćwikła), 4:0 Pietrus 58 (Endal),

Ciarko PBS: Pitton - Zatko, Klemientjew; Turon, Richter; Williams, Dutka; Rąpała, Dolny - Vozdecky, Cichy, Sinagl; Danton, Pietrus, Kostecki; Endal, R. Ćwikła, Strzyżowski; H. Demkowicz, Sawicki, Biały. Trener: Miroslav Frycer.

Unia: Fikrt - Vosatko, Vizvary; Ciura, Gabryś; Sindelar, Piekarski; Kasperczyk, Paszek - Wojtarowicz, Danecek, Piotrowicz; Zdenek, Kalinowski, Bepierszcz; Adamus, Komorski, Szewczyk; Fiedor, Modrzejewski, Tabacek. Trener Josef Dobos.

Sędziował Kępa (Nowy Targ). Kary: 80 (kary meczu: Danton, Williams, 10 Sinagla) - 70 (kary meczu: Ciura, Zdenek) minut. Widzów 1500.