Puchar Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch drugi w Sapporo!

pmarkocki
Kamil Stoch w Sapporo zajął 2. miejsce.
Kamil Stoch w Sapporo zajął 2. miejsce. Marek Dybaś
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Zwyciężył Roman Koudelka.

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii, w której oddał skok na aż 140 metrów. W drugiej serii skoczył nieco słabiej (125,5) i dał się wyprzedzić Czechowi Romanowi Koudelce. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc.

Na 11. pozycji uplasował się Piotr Żyła (126 i 128,5 m), a 24. był Maciej Kot (122,5 i 120,5 m). W pierwszej trzydziestce znaleźli się także Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatnio zajął by 10. miejsce, ale został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe buty.

Konkurs w Sapporo odbył się o 2 w nocy polskiego czasu. Obecnie Kamil Stich zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata