Czuwaj rozgromił MKS Kalisz. 66 bramek w Przemyślu!

Wacław Burzmiński
archiwum
Aż 66 bramek padło w Przemyślu! Więcej zdobyli ich gospodarze, rewanżując się z nawiązką rywalowi za bardzo wysoką (24:36) porażkę w Kaliszu.

Czuwaj Przemyśl - MKS Kalisz 40:26 (24:16)

Czuwaj: Sar, Rycharski, Orłowski - Kusal 1, Puszkarski 9, Żak 2, Stołowski 10 (3 z karnego), Kroczek 6, Kubisztal 4 oraz Dejnaka 1, Piechnik, Misiewicz 5, Wańkowicz 2 (1 k.) Trener Przemysław Korobczak.

Kalisz: Jarosz, Trojański - Adamczak 6, Celek, Sieg, Nowakowski 1, Gomółka 4 (4 k.), Surosz 3 oraz Krzywda, Wawrzyniak 2, Kobusiński 1, Strzebiecki 1, Adamski 8 (3 k.). Trener Mateusz Różański.

Kary: 8 min - 8 min. Widzów 400.
Goście tylko w pierwszym kwadransie dorównywali miejscowym. W 9. min po dwóch rzutach karnych prowadzili 7:4 i wydawało się, że przemyślanom będzie bardzo trudno o komplet punktów. Pięć minut potem było już 9:7 dla Czuwaju.

Dużą aktywnością w ofensywnych poczynaniach wykazywał się Paweł Puszkarski (7 goli do przerwy), którego dzielnie wspierał Paweł Stołowski (9 trafień). Swoje robili także pozostali zawodnicy, powiększając przewagę głównie po skutecznych kontrach.

Tuż po przerwie "Stołek" i Mateusz Kroczek podwyższyli wynik (26:16), chociaż przemyski zespół grał w osłabieniu. W 52. min świeżo wprowadzeni na boisko Tomasz Dejnaka i Jakub Wańkowicz wpisali się na listę strzelców i przemyślanie wygrywali 14. bramkami (37:23). Tę różnicę, po dobrej grze, Czuwaj utrzymał do końcowego gwizdka.