Druga domowa porażka Ciarko PBS Banku Sanok

mawa
Tomasz Sowa
Ponad tysiąc dni czekali hokeiści z Nowego Targu na wygraną z Ciarko PBS-em. Gdy jednak napoczęli mistrza kraju w piątek to poprawili w Sanoku.

Sanoczanie potwierdzili, że są w głębokim kryzysie. Nie mogą ich tłumaczyć kontuzje Zapały, Sinagla czy Strzyżowskiego, bo akurat w ataku mają kłopot bogactwa i luki mogli wypełnić w dowolny sposób. Brakowało im jednak pomysłu na grę, na początku spotkania nie mogli "przestrzelić" Raszki nawet podczas dwóch minut gry w podwójnej przewadze. Zresztą rezerwowy bramkarz mistrzów z ub. sezonu obronił ponad 60 strzałów i był jednym z bohaterów swojej drużyny.

Pozostałymi byli napastnicy kadry - Damian Kapica i Dariusz Gruszka, którzy strzelili po dwie bramki. "Gruszkin" i Dziiubiński to także byli gracze zespołu z Sanoka, podobnie jak ich trener Marek Ziętara, który obawiał się tego meczu, ale niesłusznie. Jego drużyna - mimo młodego wieku - imponowała dojrzałością i konsekwencją.

Na bramki trzeba było czekać aż do połowy meczu, gdy Kapica, mimo asysty debiutującego w naszej drużynie Klemientjew, uderzył "wcisnął" krążek pomiędzy parkany Pittona. Choć chwilę później wyrównał Cichy, zmieniając lot krążka po strzale Turona, to po chwili Gruszka wyprowadził "Szarotki" na prowadzenie, a po zmianie stron pozbawił ją złudzeń.

Ciarko PBS Bank Sanok - Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Damian Kapica 30 minuta (asysta Tomasik), 1:1 Cichy 33 w przewadze (Turon i Kostecki), 1:2 Gruszka 38 (Dziubiński i Sulka), 1:3 Gruszka 44 (Damian Kapica i Dziubiński), 1:4 Damian Kapica 48 w przewadze (Haverinen i Bryniczka).

Ciarko PBS: Pitton - Turon, Williams; Zatko, Richter; Dutka, Rapała; Dolny, Klemientjew - Danton, Pietrus, Cichy; Kostecki, Sawicki, Vozdecky; Endal, Wilusz, Biały; Mermer, R. Ćwikła, Wanat. Trener Miroslav Frycer.

Podhale: Raszka - Haverinen, Sulka; Tomasik, Lucka; Łabuz, Mrugała; Imrich, Jaśkiewicz - Różański, Dziubiński, Gruszka; Damian Kapica, Bryniczka, Omieljanienko; Michalski, Wronka, Zarotyński; Stypuła, Daniel Kapica, Olchawski. Trener Marek Ziętara.

Sędziował Radzik (Nowy Sącz). Kary: 35 - 41 minut (w tym kary meczu Williams i Mrugała). Widzów 1300.