Asseco Resovia pokonała Politechnikę Warszawską

pmarkocki
Siatkarze Asseco Resovii pokonali Politechnikę Warszawską w czterech setach.
Siatkarze Asseco Resovii pokonali Politechnikę Warszawską w czterech setach. archiwum
Siatkarze Asseco Resovii wygrali z Politechniką Warszawską 3:1 w 20. kolejki meczu PlusLigi.

Warszawianie odgrażali się, że przyjechali odebrać liderowi z Rzeszowa punkty. Kluczem do sukcesu miały być fantazja, ryzyko i równa gra. Wygrali z faworyzowanymi gospodarzami tylko jednego seta, ale pokazali się z dobrej strony. Resovia pewnie sięgnęła po trzy punkty, ale niepotrzebnie pozwolila wyrwac sobie jedego seta.

Młode wilki trenera Jakuba Bednaruka rozpoczęli odważnie i na początku pierwszej partii toczyli z rzeszowskim liderem wyrównaną walkę. .Po akcji Waldemara Świrydowicza notowano 6:6. Potem sprawy w swoje ręce wzięli faworyzowani resoviacy. Gospodarze zaczęli lepiej zagrywać i od razu były tego efekty. Po asie Piotra Nowakowskiego gospodarze przeważali 14:9. Wobec problemów z przyjęciem rywali, którzy na dodatek popełniali wiele błędów, Resovia miała przewagę na siatce i pewnie wygrała inauguracyjna odsłonę.

Druga partia nieoczekiwanie dla gości, choć do drugiej przerwy technicznej nic nie zapowiadało warszawskiej ofensywy, która za chwile się rozpoczęła. Na zagrywce stanął Artur Szalpuk i szarpnął swoją drużynę; zagrał asa, za moment Aleskander Śliwka obił rzeszowski blok, następnie dwukrotnie skutecznie atakował Filip. Politechnika prowadziła 20:16. Dwa kolejne punkty goście zdobyli po udanych blokach. Resovia tak dużej straty już nie dała rady odrobić. To był dobry set w wykonaniu "Inżynierów" i słaby Resovii.

W trzeciej odsłonie gospodarze cały czas trzymali rękę na pulsie.

Zwiększyli siłę i skuteczność ataku i uzyskali kilkupunktowe prowadzenie i trzymali rywali na dystans. Czwarta odsłona była najmniej emocjonująca.

Asseco Resovia - AZS Politechnika Warszawska 3:1

Sety: (25:15, 21:25, 25:19, 25:14)

Resovia: Drzyzga, Buszek, Holmes, Penczew, Nowakowski, Schops oraz Ignaczak (libero), Ivović, Perłowski. Trener Andrzej Kowal.

Politechnika: Lipiński, Filip, Lemański, Śliwka, Świrydowicz, Szalpuk oraz Olenderek (libero), Depowski, Radomski, Bieńkowski, Sacharewicz. Trener Jakub Bednaruk.

Sędziowali: Waldemar Niemczura (Węgierska Górka) i Marek Lagierski (Katowice). Widzów: 4000.
MVP: Jochen Schops.