Młoda Liga. Asseco Resovia przegrała z Cuprumem

Marek Bluj
Krzysztof Kapica
Siatkarze Młodej Asseco Resovii przegrali pierwszy po świąteczno-noworocznej przerwie mecz z Cuprum Lubin 2:3. Z awansem do play-off nie będą mieć jednak problemów.

Asseco Resovia - Cuprum Lubin 2:3

Sety: 19:25, 26:24, 25:22, 23:25, 11:15.

Resovia: Wiczkowski 2, Stabrawa 20, Kowalski 4, Czado 12, Seliga 1, Kania 11 oraz Drążek (libero), Jóźwik, Burnatowski, Zięzio, Marszałek 15. Trener Jacek Podpora.

Cuprum: Bernat 5, Grabowski 15, Kopij 13, Biegun 16, Bogus 10, Szymański 9 oraz Kołodziej (libero), Kożuch 2, Ostapkowicz 1, Koselski 1, Romać 4. Trener Norbert Śron.

Sędziowali: Ryszard Surdej i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka). Widzów: 350. MVP: Mateusz Bogus.

Gospodarze źle weszli mecz. Przegrali inauguracyjnego seta. W drugim także zanosiło się na porażkę, bowiem goście prowadzili 16:14 i 21:19 oraz 24:22, ale ambitni resoviacy wygrali tę partię i doprowadzili do remisu w meczu. Zwyciężyli także w trzeciej. W czwartej partii nasza młoda drużyna prowadziła 22:20, ale lubianianie wygrali końcówkę.

W tie-breaku od początku sprawy w swoje ręce wzięli siatkarze Cuprum. Uciekli na 5:2, a potem wypracowanej przewagi już tylko skutecznie bronili (10:6 i 12:7). - Nie wykorzystaliśmy swoich szans na zwycięstwo. Chłopcy zagrali jednak bardzo ambitnie, walczyli, mecz mógł się podobać, bo było wiele fajnych akcji - podsumował trener Resovii Jacek Podpora.