Ciarko PBS Bank Sanok w finale Pucharu Polski

luci
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali w półfinale hokejowego Pucharu Polski Comarch Cracovię 3:2 i awansowali do niedzielnego finału, w którym zmierzą się z GKS-em Tychy.

Mecz rozegrano w hali Arena Kraków, w której w przyszłym roku odbywać się będą mistrzostwa świata I dywizji. Początek spotkania lepiej ułożył się dla krakowian, którzy po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Mecz mógłby się różnie potoczyć, gdyby gospodarze wykorzystali doskonałą okazję na podwyższenie w 22. minucie, kiedy to Pitton obronił strzał McCauley. Potem do ataku ruszyli sanoczanie w efekcie czego wyszli na prowadzenie.

Cracovia odrobiła straty zaraz na początku III tercji. Kilka minut później jednak Vozdecky z najbliższej odległości pokonał Radziszewskiego i znów wicemistrzowie Polski byli na prowadzeniu, którego nie oddali już do końca.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Comarch Cracovia Kraków 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

0:1 Marek Wróbel (15, asysty: Stokłosa, Kalus),
1:1 Mike Danton (33),
2:1 Robert Kostecki (38, Richter, Zapała),
2:2 Grzegorz Pasiut (41, Stokłosa, Kowalówka),
3:2 Martin Vozdecky (45, Sinagl).

Kary: 8 i 6 minut. Widzów 12500.

W drugim półfinale GKS Tychy pokonał GKS Jastrzębie 6:1.

Finał Pucharu Polski w niedzielę o godzinie 18.30 w Arenie Kraków.