Miasto Szkła Krosno mistrzem półmetka [RELACJA]

Sebastian Czech
Zespół Miasto Szkła Krosno pokonał u siebie Pogoń Prudnik 79:65 w ostatnim meczu pierwszej rundy I ligi koszykarzy. Krośnianie wykorzystali potknięcie konkurentów z czołówki tabeli i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

- Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ale przydarzył nam się przestój. Cały czas pracujemy nad tym, żeby minimalizować i skracać czas gorszych okresów w meczu, jednak trudno całkowicie je wyeliminować. Czas gry, to 40 minut i ciężko w trakcie jego trwania utrzymać ten sam rytm - podkreślił po meczu Dariusz Oczkowicz, kapitan Miasta Szkła.

Impet krośnian wyhamował w trzeciej kwarcie, kiedy to z prowadzenia 52:35 gospodarze zeszli na przewagę zaledwie pięciu punktów (54:49). Duże znaczenie w odrabianiu strat miała skuteczność gości w rzutach za trzy. Najlepiej z tym elementem gry radzili sobie przede wszystkim Krzysztof Chmielarz, zdobywając w meczu 9 punktów i wszystkie dzięki celności z dystansu oraz Artur Grygiel, który na 20 trafień zaliczył 4 trójki.

Passa Pogoni przerwana została na początku ostatniej odsłony i do głosu ponownie zaczęli dochodzić miejscowi. Indywidualnie błysnął Damian Pieloch, zespołowe akcje wykańczali Dariusz Oczkowicz i Andrzej Misiewicz, dorobek punktowy trójkami podreperowali Adam Parzych i Pieloch, w obronie czapował Dariusz Wyka, a następnie po kontrach efektownymi wsadami finalizował ataki. W efekcie, w 35 minucie Krosno prowadziło 72:51 i takiego zapasu nie mogło już roztrwonić.

Miasto Szkła Krosno - Pogoń Prudnik 79:65 (23:20, 23:13, 14:18, 19:14)
Krosno: Salamonik 17 (1x3), Parzych 12 (4x3), Oczkowicz 14 (2x3), Misiewicz 15, Baran 2 oraz Wyka 10, Małgorzaciak 0, Pieloch 7 (1x3), Musijowski 1. Trener Michał Baran.
Pogoń: Chmielarz 9 (3x3), Madziar 3 (1x3), Stalicki 7 (1x3), Bodziński 13, Grygiel 20 (4x3) oraz Pawłowski 2, Nowakowski 7 (1x3), Lipowczyk 1, Cichoń 3 (1x3). Trener Tomasz Michalak.