Iwona Nieroda wygrała walkę o pas zawodowej mistrzyni świata

Marcin Jastrzębski
Iwona Nieroda nie kryła satysfakcji z wywalczenia cennego tytułu.
Iwona Nieroda nie kryła satysfakcji z wywalczenia cennego tytułu. Archiwum prywatne
Utytułowana kick bokserka Diamentu Pstrągowa Iwona Nieroda w nocy z środy na czwartek stoczyła w tureckim Eskisehir walkę w obronie wywalczonego w lutym 2013 roku, pasa zawodowej mistrzyni świata w formule low kick.

Znów rywalką była Turczynka Sede Duygu Aygun. Formalnie Iwona zawodowe mistrzostwo świata straciła początkiem tego roku, bo przepisy światowej organizacji kick-boxingu mówią, że bronić ten tytuł trzeba w ciągu 12 miesięcy od pierwszej walki. Przez kilka miesięcy pas nie miał właścicielki, ale Nieroda była przygotowana na rewanż.

Nie obyło się bez kontrowersji przed walką. Turcy dobrze przyjęli naszą zawodniczkę, ale organizacyjnie nie błyszczeli. Dopiero w środę było wiadomo, o której godzinie odbędzie się walka Iwony. Zamiast planowanych pięciu rund po 2 minuty, odbyło się tyle samo rund, ale po 3 minuty.

Wśród sędziów ringowych był Czech, Turek i Serb. Iwona wygrała po trudnej walce 2:1. Na jej korzyść punktowali Serb i... Turek.
- To był gorący teren, rywalka chciała za wszelką cenę wygrać, ale nie udało się jej wyprowadzić mnie z równowagi - cieszy się Iwona. Ciosy Nierody były precyzyjniejsze. W Turcji towarzyszył jej klubowy trener Jerzy Pilarz.