Koszykarze Miasta Szkła Krosno stracili pozycję lidera

Tomasz Jefimow
W hicie kolejki Miasto Szkła pękło w Ostrowie w III kwarcie i oddało fotel lidera I ligi. Zajął jes Sokół Łańcut, których dość pewnie ograł GTK Gliwice.

Stal Ostrów - Miasto Szkła Krosno 80:65

Kwarty: 19:19, 21:16, 26:9, 14:21.

Stal: Andrzejewski 13 (2x3, 4 as.), Ochońko 18 (3x3, 6 as., 3 str., 4 prz.), Mroczek-Truskowski 16 (2x3, 5 as.), Żurawski 6 (11 zb.), Suliński 11 (3x3) oraz Pisarczyk 12 (2x3, 4 str., 2 prz.), Adamczewski 2, Spała 0, Zębski 2, Sirijatowicz 0, Olejnik 0, Milczyński 0. Trener Mikołaj Czaja.

Miasto Szkła: Salamonik 7 (1x3), Oczkowicz 9 (2x3), Baran 9 (2x3, 5 as., 5 str.), Parzych 12 (3x3), Misiewicz 12 oraz Wyka 10 (2x3), Pieloch 5 (1x3), Musijowski 0, Małgorzaciak 1. Trener Michał Baran.
Widzów 2500.

- Nie wyszedł nam ten mecz, choć dobrze w niego weszliśmy - ocenił Michał Baran. Trener gości często bił brawo podopiecznym w I kwarcie, bo ci z krótkimi przerwami prowadzili wtedy. W II kwarcie nasi zacięli się w ataku; minutę i 49 sekund przed dużą przerwą przegrywali już 34:48.

Naszych gnębili wtedy głównie starzy znajomi, czyli Wojciech Pisarczyk i Adrian Mroczek- Truskowski, którzy nie myli się w rzuatch zza linii 6.75.

Finisz odsłony był jednak znakomity dla "miastowych". Trójki ustrzelili Dariusz Oczkowicz, Michał Baran, Adam Parzych, ten ostatni dodał rzut za 2 i po 20 minutach gospodarze mieli niewielki zapas (40:35).
Na początku III ćwiartki Parzych znów trafił za 3, ale sprawy zaczęły przybierać fatalny obrót. Przyjezdni chcieli przycisnąć rywala, jednak piłka ich nie słuchała. Ostrowianie karcili krośnian rzutami zza łuku (5 razy w tej kwarcie), nadal błyszczał Mroczek-Truskowski, rozkręcił się Tomasz Andrzejewski i po 30 minutach bylo właściwie po frytkach (66:44).

- Brakło spokoju. Bardzo chcieliśmy odrobić dystans, próbowaliśmy obrony strefowej, ale w ataku brakowało spokoju, dłuższego rozegrania. Akcje były rwane, rywal złapał luz i mecz nam uciekł - mówił coach gości.

Nasz team nie kapitulował,w IV kwarcie trafił cztery razy za 3, ale wyraźnej porażki nie udało się uniknąć. Miasto przegrało zbiórkę 25 do 35. Ten problem ma rozwiązać pozyskanie nowego centra, który lada dzień powinien odesłać do Krosna podpisany kontrakt.