Świetny mecz Gimbaskets 2 Przemyśl. Wygrana z Polonią Warszawa

Łukasz Solski
Artur Mikołajko (w środku) zdobył w meczu z Polonią Warszawa 28 punktów i miał 18 zbiórek. Łukasz Solski
Po ubiegłotygodniowej porażce z Księżakiem Łowicz, Gimbaskets 2 pewnie pokonał Polonię Warszawa 90:77, a imponującym "evalem" (43) popisał się Artur Mikołajko.

Przełomowy dla losów meczu w stolicy okazał się początek trzeciej kwarty. W 22. min trafił Bartosz Bal, a później Artur Mkołajko oraz Tomasz Kazura i zrobiło się 41:34 dla przemyślan.

W 25. min Polonia zbliżyła się na trzy "oczka" (44:47), lecz nie było jej stać na nic więcej. Dodatkowo trzech graczy "spadło" za faule. Świetnie dysponowany duet Płocica - Mikołajko systematycznie powiększał przewagę. Mikołajko zaliczył czwarte double-double w sezonie.

- W pierwszej połowie mieliśmy problemy z obroną strefową Polonii. Nasze podania wpadały w ich ręce. Po przerwie poprawiliśmy ten element. Doświadczenie naszych zawodników zaprocentowało i udało się wygrać - powiedział Maciej Milan, trener Gimbaskets 2 Przemyśl.

- To dla nas ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Polonia wygrała 4 z 6 ostatnich meczów i była groźnym rywalem. Jeżeli w sobotę wygramy u siebie z AZS AGH Kraków to wracamy na fotel lidera - dodał Milan.

Polonia Warszawa - MCS Gimbaskets 2 Przemyśl 77:90 (16:18, 17:17, 14:18, 30:37)

Polonia: Kordalski 11 (6 zb., 6 as.), Bielecki 5 (1x3), Wierzchowski 4, Słoniewski 17 (1x3, 7 zb.), Pietkiewicz 2 oraz Kober 14 (1x3, 9 zb.), Karpiński 10 (6 zb.), Jagiełło 6, Samsonowicz 6 (2x3), Fronc 2.

Gimbaskets 2: Makuch 6 (1x3, 5 as.), Płocica 30 (3x3), Bal 19 (2x3), Kazura 2, Mikołajko 28 (18 zb.) oraz Majka 3, Strzępek 2, Kus 0.