Kiepulski zatrzymał "czeczeńców". PGE Stal Mielec przegrała z Kwidczynem

Twarda defensywa kwidzynian sprawiła spore problemy mielczanom. Kłopoty miał nawet bardzo silny Damian Krzysztofik. Łukasz Pado
MMTS Kwidzyn przerwał zwycięską serię PGE Stali Mielec. Jednym z głównych bohaterów meczu był były mielczanin Paweł Kiepulski.

"Czeczeńcy" zmarnowali okazję, by efektownie zakończyć trudny dla nich rok 2014. Wytłumaczeniem postawy podopiecznych Pawła Nocha w meczu z MMTS-em może być, z pewnością, brak kluczowego gracza Rafała Glińskiego, który w poprzednim spotkaniu nabawił się kontuzji łokcia.

Jego miejsce na środku rozegrania zajął Grzegorz Sobut, który dotychczas nie miał okazji grać na tej pozycji, rzucił jednak bramkę na 1:0, co wlało nieco optymizmu w kibiców. Kuriozalna była bramka na 2:0. Piłka po rzucie Pawła Wilka odbiła się od słupka, a następnie od stojącego Przemysława Zadury i wpadła do bramki. Kibice mocno się uśmiali, bo pewnie większość z nich pierwsz raz zobaczyła "samobója" w piłce ręcznej.

Niestety, potem mielcza- nom nie było już do śmiechu, a to przez fatalną skuteczność. Inna rzecz, że sporo piłek padało łupem byłego bramkarza Stali Pawła Kiepulskiego. - Bardzo dobrze czuję się w Mielcu i cieszę się, że dzięki kolegom, którzy zagrali świetnie w obronie, mogłem pokazać się z dobrej strony - mówi bramkarz MMTS-u.
Po przerwie Stal rzuciła tylko 9 bramek (3 z karnych), co mówi samo za siebie. Gospodarze nie dali specjalnie uciec rywalom, ale też marnowali okazje, by wyrównać.

Na 10 minut przed końcem spotkania, gdy karę odsiadywał Michał Ada-muszek, przewaga rywali wzrosła do trzech bramek (18:21). Mielczanie po trafieniach Sobu- ta i Szpery odrobili dwa oczka i wydawało się, że losy meczu mogą się odwrócić. Nic z tego.

Sobotnia kolejka zakończyła tegoroczne zmagania ligowe. Rozgrywki zostaną wznowione 7 lutego. Od 11 do 27 stycznia odbywać się będą w Katarze mistrzostwa świata. Do szerokiej kadry reprezentacji Polski powołany został Damian Krzysztofik, na konsultacje pojedzie też Paweł Wilk.

PGE Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 21-25 (12-13)

Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 2, Szpera 4, Sobut 3, Adamuszek 3, Chodara 1, Krzysztofik 1, Gudz, Krieger 1, Janyst 6, Trener: Paweł Noch.

Kwidzyn: Kiepulski, Dudek - Genda, Zadura 5, Mroczkowski, Kryszeń 2, Peret 4, Sadowski 2, Rosiak 1, Nogowski 5, Pilitowski 1, Seroka 1, Łangowski 4. Trener: Krzysztof Kotwicki

Sędziowali: Leszczyński i Piechota (Płock). Kary 6 i 8 minut. Widzów 1600.