Tenis: Świetna forma Dominiki

Dominika Szczotka (trzecia od prawej) wróciła z Łęcznej w doskonałym humorze.
Dominika Szczotka (trzecia od prawej) wróciła z Łęcznej w doskonałym humorze. archiwum
Dominika Szczotka z Jarosławia, po raz kolejny udowodniła, że jej wysoki ranking (9 miejsce na listach Polskiego Związku Tenisowego) nie jest dziełem przypadku. 13-letnia zawodniczka wygrała Ogólnopolski Turniej w Łęcznej.

Do finałowej walki podeszła bardzo skoncentrowana, gdyż zagrała z o rok starszą Mają Makal z Białegostoku, grającą regularnie i mocno z forehandu. I set był bardzo zacięty i skończył się wynikiem 7:6 na korzyść Dominiki. W II partii Maja grała świetnie i wygrała 6-0. W III secie dziewczyny szły łeb w łeb. Przy stanie 5:4 dla Dominiki rozpoczęła się wojna nerwów. Przy drugim meczbolu Mai zadrżała ręka i wyrzuciła piłkę w minimalny aut. Mecz zakończył się wynikiem 7/6; 0/6, 6:4. Dominika po raz piąty wygrała ogólnopolski turniej i umocniła swą pozycję w dziesiątce najlepszych zawodniczek w Polsce.

Jarosławianka jest 7-miokrotną Mistrzynią Podkarpacia. Przygotowaniem motorycznym, fizycznym, techniką i taktyką zajmuje się jej tato, trener tenisa Grzegorz Szczotka (były koszykarz ekstraligowego Znicz Jarosław). Dominika jest jedyną dziewczynką na Podkarpaciu, która osiąga tak duże sukcesy w ogólnopolskich zawodach. Wyniki te nie są poparte żadną pomocą z zewnątrz - to tylko i wyłącznie ciężka praca rodzinnego duetu.