Młoda Liga. Czarni Radom przerwali serię Asseco Resovii

bum
Archiwum/Bartosz Frydrych
Świetną serię zwycięskich meczów Asseco Resovii w 10. kolejce przerwali Czarni Radom, którzy zwyciężyli w hali ROSiR 3:1.

Asseco Resovia - Cerrad Czarni Radom 1:3

(27:29, 25:19, 17:25, 21:25)

Resovia: Wiczkowski 4, Jóźwik 13, Czado 12, Zięzio 8, Kania 13, Marszałek 11 oraz Drążek (libero), Ślączka, Stabrawa, Burnatowski. Trener Jacek Podpora.

Czarni: Firlej 4, Jarzyna 2, Grobelny 13, Hamiga 8, Machowicz 12, Wachnik 27 oraz Czarnecki 1, Kędzierski 1, Filipowicz, Gęborys, Kaźmierczak 1. Trener Andrzej Sitkowski.

Czarni, którzy w rozgrywkach Młodej Ligi spisują się całkiem nieźle, wystawili przeciwko niepokonanym resoviakom najmocniejszy skład, z trzema zawodnikami, którzy grają ekstraklasie: Jakubem Wachnikiem, Michałem Kędzierskim i Igorem Grobelnym.

Rzeszowska młodzież nie przestraszyła się rywali, toczyła z nimi wyrównaną walkę, ale Wachnik zrobił różnicę, zdobył 27 punktów. W inauguracyjnej partii rzeszowski zespół przeważał trzema punktami (21:18), ale w granej na przewagi końcówce, ustąpił pola przeciwnikowi.

W drugim secie sytuacja była podobna, ale tym razem resoviacka młodzież postawiła na swoim. Niestety, w trzecia i czwarta odsłona przebiegały przy inicjatywie rywali. Pierwsza porażka w lidze stała się faktem. - Nic się nie stało. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli. Lepiej przegrać po walce, niż przegrać po "ogórkowym" spotkaniu - podsumował trener Jacek Podpora.