Biegi narciarskie. Niezły start Eweliny Marcisz w Szwecji

luci
Nz. Ewelina Marcisz
Nz. Ewelina Marcisz archiwum
Zawody, które otworzyły sezon w Szwecji, wygrała z dużą przewagą reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla. Najmłodsza w reprezentacji Polski Ewelina Marcisz była jednocześnie najlepszą z naszych zawodniczek, co zostało uznane za miłą niespodziankę.

Urodzona w Krośnie zawodniczka Halicza Ustrzyki Dolne do najlepszej Kalli straciła nieco ponad minutę. Dalsze pozycje zajęły Kornelia Kubińska (22.) i Paulina Maciuszek (29.). W rozegranym dzień później sprincie Marcisz już nie startowała.

Rywalizacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich rozpoczyna się w najbliższy weekend w Finlandii. Na sobotę zaplanowano tam sprinty, a na niedzielę - biegi w stylu klasycznym: na 10 km dla pań i 15 km dla panów.