Koszykówka. Gimbaskets 2 pokonał Wisłę Kraków

Łukasz Solski
Artur Mikołajko (z piłką) trzeci raz w sezonie zaliczył double-double.
Artur Mikołajko (z piłką) trzeci raz w sezonie zaliczył double-double. Łukasz Solski
Krakowianie ambitnie walczyli, ale fatalna trzecia kwarta przesądziła o ich porażce. Gimbaskets 2 Przemyśl z kompletem zwycięstw nadal prowadzi w II lidze gr. B.

Przemyślanie po 2. min gry prowadzili 11:4. W 8. min goście zbliżyli się na 15:12. Pod koniec pierwszej kwarty trafił Tomasz Kazura i było 22:12.

Od 12. min kibice oglądali bratobójczy pojedynek Kacpra Majki z jego młodszym o rok bratem Wiktorem.

W 15. min Gimbaskets 2 wyraźnie prowadził 31:21, lecz straty w kolejnych czterech akcjach spowodowały, że przewaga stopniała do dwóch "oczek". Chwilę potem Wisła prowadziła 34:33. Przyjezdni nie poszli jednak za ciosem.

Po przerwie zespół Macieja Milana zdominował krakowian serią 10:0 (25. min 51:41, 28. min 58:41). Pięć minut przed końcem meczu Gimbaskets 2 prowadził już różnicą 20 punktów 72:52.

- Zagraliśmy bardzo nie równo. W przerwie powiedzieliśmy sobie jednak kilka mocnych słów i to dało efekt. Nie chcieliśmy zawieść kibiców, którzy licznie przyszli na mecz - powiedział Grzegorz Płocica z Gimbaskets 2.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - Wisła Kraków 88:72 (23:14, 16:22, 20:9, 29:27)

Gimbaskets 2: Makuch 8 (5 zb., 6 as.), Bal 18 (1x3, 9 zb.), Płocica 20 (3x3, 7 zb., 4 as.), Kazura 7 (7 zb.), Mikołajko 14 (11 zb.) oraz Kus 8 (5 as.), Kuriańczyk 6, Osikowicz 3 (1x3), Strzępek 3, W. Majka 1, Dratwa 0, Siwak 0.

Wisła: Krawczyk 5 (6 zb.), Żaczek 10 (2x3), Piotrowski 14 (9 zb.), Zgłobicki 6, K. Majka 8 (2x3) oraz Czajka 8, Dąbek 7 (1x3), Kolber 5 (1x3), Krawczyk 5 (6 as.), Lewandowski 4, Urbanek 3, Rerak 2.