CLJ. Juniorzy Stali Mielec pokonali Olimpię Elbląg

Marcin Jastrzębski
W spotkaniu 16. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów zespół Stali Mielec pokonał Olimpię Elbląg 2:1, rewanżując się tym samym za przegraną w 1. kolejce 0-1.

Stal Mielec - Olimpia Elbląg 2:1 (0:0)

Bramki: Zięba 75-głową, Tetlak 90 - Jarosiński 87-wolny.

Stal: Szewczak - Tetlak, Zięba, Herda, Kardyś - Baran, Wietecha, Rokita, Koszel 46 Telesz) - Ryński (67 Chodziutko), Urbaniak (86 Wrona). Trener Krzysztof Łętocha, w zastępstwie za Jakuba Kulę.

Sędziowała Olesiak (Limanowa). Widzów 200.

Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie, ale żadna ze stron nie potrafiła zachować zimnej krwi pod bramką rywala. W Stali w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Kardyś, ale źle przyjął piłkę i nie mógł oddać decydującego strzału. Mielczanie otworzyli wynik po wyćwiczonym na treningach rzucie rożnym. Kamil Rokita dograł na drugi słupek do Jakuba Zięby, który głową pokonał bramkarza gości.

Olimpia odpowiedziała fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Futbolówka wpadła w samo "okienko", Patryk Szewczak nie miał szans na interwencję. W ostatniej minucie los uśmiechnął się do Stali, konkretnie do Patryka Tetlaka, który w zamieszaniu po rzucie wolnym znalazł miejsce do oddania decydującego strzału.

- Co prawda o wygranej zdecydowała dość przypadkowa sytuacja, ale trzeba zaznaczyć, że mieliśmy więcej piłkarskich argumentów - oceniał pracujący w zastępstwie trener Krzysztof Łętocha.