Błędy pogrążyły Developres. Porażka w Dąbrowie Górniczej

W przyjęciu rzeszowianki zagrały bardzo dobrze. Niestety, gorzej było w ataku. 32 procent skuteczności to za mało. Bartosz Frydrych
Developres SkyRes Rzeszów przegrał trzeci z rzędu mecz 0:3. Grzechem głównym naszego zespołu była gra w ataku, która znów szwankowała.

Tauron Banimex Dąbrowa G. - Developres SkyRes Rzeszów 3:0

Sety: 25:21, 25:16, 25:21

Dąbrowa G.: Dziękiewicz 3, Mancuso 10, Zakrewskaja 16, Cemberci 4, Kaliszuk 9, Sobolska 6 oraz Strasz (libero), Urban, Piekarczyk, Łukaszewska 1; trener: Juan Manuel Serramalera.

Developres: K. Filipowicz 2, Olszówka 17, Nowakowska 4, Hawryła, Szeremeta 11, Śliwińska 4 oraz Borek (libero), Jagodzińska 3, P. Filipowicz (libero), Budzoń 1; trener: Marcin Wojtowicz.

Sędziowali: Sęk i Pindral (Kielce). Widzów 1000. MVP: Jekaterina Zakrewskaja.
To już trzecie z rzędu spotkanie, w którym rzeszowianki nie zdobywają nawet seta. Podobnie jak przed tygodniem w meczu z Naftą Piła, tak i teraz główną przyczyną porażki były błędy własne. Aż 16 z nich było wynikiem zepsutych zagrywek; nasze zawodniczki ryzykowały jednak serwisem, o czym świadczy 8 asów.

Mecz rzeszowiankom nie układał się od początku. To rywalki objęły prowadzenie w pierwszym secie. Największą zmorą naszego zespołu była Jekaterina Zakrewskaja, która karciła nasze zawodniczki blokiem, a i świetnie atakowała. Przewaga gospodyń rosła bardzo szybko (19:10). W końcówce seta serią skutecznych zagrywek popisała się Magdalena Olszówka, dzięki której straty znacząco stopniały (23:21). Gdy jednak rywalki poczuły presję, postawiły kropkę nad "i".

Niestety, druga partia była jeszcze gorsza. Developres nie miał pomysłu na poprawienie swojej gry w ataku, choć przyjęcie nie było najgorsze.

Trzeci set rozpoczął się bardzo optymistycznie dla beniaminka. Znów na zagrywce błysnęła Magda Olszówka, wspierała ją w tym elemencie Paula Szeremeta. Po dwóch asach serwisowych Developres prowadził 6:4. Rzeszowianki poczuły swoją szansę, wynik oscylował w okolicy remisu. Niestety, ich animusz zakończył się wraz z drugą przerwą techniczną.

Developres po porażce w Dąbrowie spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Za tydzień w poniedziałek nasze siatkarki zagrają u siebie z KSZO Ostrowiec Św. Mecz pokaże Polsat Sport.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Aluprof Bielsko-Biała- PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (16:25, 25:21, 25:19, 24:26, 6:15)
Budowlani Łódź - Chemik Police 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 25:19, 9:15)
SK Bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:20, 25:23)
PGNiG Nafta Piła - KSZO Ostrowiec Św. 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 17:25)
Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław dziś o 18.