Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brafitterka podpowiada, jak wybrać model biustonosza

al/Ula Sobol
- Każdy biustonosz powinien być prawidłowo dopasowany do piersi - podkreśla Aleksandra Mazurek, brafitterka z salonu BiuStyl w Rzeszowie.
- Każdy biustonosz powinien być prawidłowo dopasowany do piersi - podkreśla Aleksandra Mazurek, brafitterka z salonu BiuStyl w Rzeszowie. Krystyna Baranowska
Odpowiedni biustonosz zapewnia ładną sylwetkę i zdrowie. Razem z brafitterką radzimy, jak znaleźć model dla siebie.

Rady dla panów

Rady dla panów

Rynek kusi wieloma kolorami, począwszy od klasycznych bieli po czerń, beż, a skończywszy na różach, fioletach, zieleniach.

- Wybór zależy od gustu. Latem kobiety stawiaja na kolorowe staniki. Ale chętnie sięgają także po fiolet i granat - mówi brafitterka.

Wybierając biustonosz dla swojej kobiety ,panowie muszą wziąć pod uwagę dwa parametry: obwód pod biustem np. 70, 75 i miseczkę np. D, E.

- Warto podpatrzeć, w którym biustonoszu wybranka chodzi najczęściej i kupić taki sam lub podobny fason. Osobiście proponuję bon podarunkowy, aby kobieta sama przyszła i przymierzyła biustonosz.

Kupując biustonosz, zwracaj uwagę nie tylko na jego kolor, ozdoby i fason czy funkcjonalność (do wyboru są przecież modele sportowe, na specjalne okazje, na co dzień). W przypadku tej części garderoby najważniejsza jest bowiem wygoda użytkowania. Biustonosz powinien być dobrze dopasowany do wymiarów ciała i kształtu biustu. Ma zapewnić nam komfort, zgrabny oraz ładny wygląd.

- Prawidłowo dobrany stanik to taki, który dobrze podtrzymuje biust. Jego obwód musi dobrze przylegać do klatki piersiowej, biustonosz powinien być lekko opinający. Dzięki temu tkwi na miejscu cały dzień. Nie przesuwa się - tłumaczy Aleksandra Mazurek, brafitterka z salonu BiuStyl z Rzeszowa. Brafitterka od 4 lat pomaga kobietom odpowiednio dobierać biustonosze. Zauważa, że z roku na rok klientki są coraz bardziej świadome, ufają ekspertce i wierzą, że dobrze dobrany biustonosz wpływa korzystnie nie tylko na wygląd piersi, ale takżesamopoczucie.

- Jeśli chodzi o miseczki, to muszą idealnie okalać całe piersi. W większości przypadków powinna lekko zachodzić pod pachę - wyjaśnia pani Aleksandra.

Źle dobrany stanik nie podtrzymuje biustu, a miseczki odstają lub nie obejmują całych piersi. Wtedy biustonosz nie zapewnia im wsparcia.- Z biustonoszem jest jak z butami. Muszą być dobrze dopasowane, by się świetnie nosiły - mówi brafitterka.

Zakładamy stanik

Wybierając biustonosz, zwróćmy uwagę na takie parametry, jak rozmiar miseczki i obwodu. Przy doborze biustonosza ważne są także fiszbiny oraz ramiączka. Nasz ekspert podkreśla, że fiszbiny nie mogą być za wąskie. Muszą obejmować całą pierś u jej podstawy.

- Nie mogą się wbijać w biust, ponieważ długotrwałe noszenie uciskających fiszbinów może prowadzić do deformacji tkanki piersi - zaznacza brafitterka. - W doborze ramiączek ważna jest ich szerokość. Ma być dopasowana do wielkości biustu. Przy małym lub średnim rozmiarze mogą być w miarę wąskie, przy dużych miseczkach - szersze lub podszyte dodatkowym, wzmacniającym materiałem.

- Podczas mierzenia najlepiej pochylić się lekko do przodu. Dzięki temu piersi same naturalnie układają się w miseczkach - twierdzi brafitterka. - Przytrzymujemy miseczki u podstawy piersi, jednocześnie zapinając obwód z tyłu. Następnie zakładamy ramiączka, układamy biust w miseczce i regulujemy ramiączka, dopasowując je do swoich potrzeb. Układając piersi w miseczce, wkładamy rękę do miseczki i sięgamy dalej, pod obwód biustonosza i lekkim ruchem zbieramy pierś od strony pachy w stronę miski. Wygładzamy krawędzie miski. To samo powtarzamy przy drugiej misce. Nie tak łatwo to opisać, łatwiej pokazać - śmieje się Aleksandra Mazurek.
Jeśli będąc w przymierzalni, poprosimy o pomoc brafitterkę, to na pewno nam pomoże.

Za duży lub za mały

- Jeśli biustonosz jest za duży, to odstaje w miseczkach. Obwód się przesuwa, a po podniesieniu rąk, wskakuje na piersi. Natomiast jeśli stanik jest za mały, to zazwyczaj fiszbiny są za wąskie pod pachą i wbijają się w biust - wyjaśnia brafitterka.
Przy średnim biuście najczęstszym błędem jest zbyt luźny, nie dający wsparcia obwód stanika. Przy dużym biuście często są to za małe miseczki, które poznajemy po tym, że biust wysuwa się górą lub bokiem, przy pachach.

Dobierając bieliznę dla karmiącej mamy, także zwracamy uwagę na obwód i miseczki.

- Najlepiej wybrać się po taki stanik już pod koniec ciąży. Zazwyczaj wybieramy taki z lekkim zapasem, tj. z luzem w miseczce, bo piersi po porodzie mogą się jeszcze trochę powiększyć - zauważa brafitterka. - Obwód może być lekko ciasny, bo po porodzie wymiar pod biustem się zmniejszy. Panie, które oczekują kolejnego dziecka, mają o tyle ułatwioną sytuację, że wiedzą już, czy i o ile wymiary biustu mogą się zmienić. W kolejnej ciąży ciało zazwyczaj reaguje podobnie.

Dobór biustonosza zależy także od tego, do jakiego dekoltu zamierzamy go nosić, czy w kształcie litery V, okrągłego , a może kwadratowego.

- Biustonosz musi mieć nisko wykrojone miseczki, a ich górna linia ma być dopasowana do linii dekoltu. Jeśli chcemy mocniej wyeksponować mały lub średni biust, to wybieramy biustonosz typu push-up - dodaje pani Mazurek.
Aby biustonosz jak najdłużej zachował swój fason i kolor, producenci zalecają pranie ręczne w chłodnej wodzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24