Historyczne zwycięstwo Developresu Rzeszów. Pierwsze w Orlen Lidze

Bartosz Frydrych
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zanotowały pierwszą w historii wygraną w OrlenLidze. Przed własną publicznością nasze siatkarki pokonały 3:0 Legionovię Legionowo.

Bardzo dobre przyjęcie i dobra zagrywka były kluczem w tym spotkaniu do pokonania Legionovii. Nasze siatkarki zepsuły wiele piłek z serwisu, ale ryzyko jakie podjęły opłaciło się.

Rzeszowianki bardzo dobrze zagrały dwie pierwsze partie. Set otwarcia nasze siatkarki zaczęły od prowadzenia 5:0! Takiej przewagi nie oddały już do końca seta, choć rywalki momentami były bliskie dogonienia rzeszowianek.

W drugim secie początkowo nie było zbyt kolorowo, bo to rywalki otworzyły go prowadzeniem 3:0. Legionovia wygrywała jednak tylko do momentu, gdy na zagrywkę weszła Magdalena Olszówka. Fantastyczną serią "Olszi" wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 15:11 i to znów nasz zespół był górą.

Najwięcej emocji i walki było jednak w secie trzecim. Przez cały czas wynik oscylował wokół remisu, ale to rywalki wciąż były na prowadzeniu. Jak tylko nasz zespół się zbliżał, to legionowianki uciekały. Atak Developresu spoczywał na Magdzie Jagodzińskiej i Magdzie Olszówce. To właśnie te zawodniczki odegrały główne role w decydujących mementach spotkania. Najpierw "Olszi" popisała się dwoma bardzo dobrymi zagrywkami. Gdy wbiła asa serwisowego na tablicy pojawił się remis po 20. Potem do akcji wkroczyła już "Jadzia". Ostatnie punkty dla naszej drużyny były właśnie jej autorstwem, dlatego Karolina Filipowicz nie zastanawiała się, tylko właśnie do niej posłała piłkę meczową i to był bardzo dobry wybór.

- Magdzie bardzo dobrze szło w tym meczu to zagrałam na nią, ale pozostałe dziewczyny równie dobrze się spisywały. Uważam, że gdybym zagrała na drugie skrzydło skutek byłby taki sam - wyjaśniła Karolina Filipowicz, rozgrywająca naszego zespołu.

Kibice gromkimi brawami podziękowali siatkarkom za wspaniały mecz.

Nasz zespół musiał sobie radzić w tym spotkaniu bez Magdaleny Hawryły, która zachorowała na anginę.
Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 3:0
Sety: 25:23, 25:21, 25:22
Developres: K. Filipowicz 5, Jagodzińska 20, Warzocha 6, Nowakowska 4, Olszówka 13, Śliwińska 2 oraz Borek (libero) oraz Mucha 7, Szeremeta, Budzoń. Trener Marcin Wojtowicz.
Legionovia: Bechis 1, Piątek 3, Paszek 15, Wójcik 10, Thibeault 6, Studzienna 2 oraz Pietraszkiewicz (libero), Bociek 4. Gajewska, Chojnacka, Alagierska 2. trener Maciej Kosmol.
Sędziowali: Rafał Pośpiech (Częstochowa), Jacek Litwin (Kraków). Widzów 600.
MVP: Magdalena Jagodzińska.