Kenijczycy rządzili w Rzeszowskim Biegu na Piątkę

W biegu na 5 kilometrów wystartowało blisko 350 osób. W maratonie będzie ich ponad 700. Krzysztof Kapica
Reprezentujący węgierską grupę Benedek Team Kenijczyk Kibet Abel Rop wygrał Renault Auto Spektrum - Rzeszowski Bieg na Piątkę. Wśród kobiet wygrała jego klubowa koleżąnka Peris Cherono.

Kenijczyk pokonał 5 kilometrów w ciągu 14 minut i 6 sekund. Jego koleżanka uzyskała wynik 15 minut 35 sekund. U mężczyzn pozostałe miejsca na podium także uzyskali "węgierscy" Kenijczycy. Czwarty był Artur Kern z Lublina, szósty Michał Gąsiorowski z Rzeszowa. Wśród pań pozostałe miejsca na podium zajęły Rosjanka i Ukrainka. Tuż za nimi uplasowała się Matylda Kował (www.runrzeszów.pl), na co dzień zawodniczka Resovii.

Zawodnicy startowali i finiszowali na placu eventowym Millenium Hall. Udział w zawodach wzięło 348 osób. Wcześniej odbyło się kilkanaście biegów z udziałem dzieci i młodzieży. W niedzielę odbędzie się New Balance II Maraton Rzeszowski. Start (także na dziedzińcu MH) o godzinie 9.30.
Wyniki: Bieg na piątkę, 1. Kibet Abel Rop 14:06, 2. Gilbert Kipkosgei 14:10, 3. Kipkosgei Nelson Cheruittich (wszyscy Kenia, Benedek Team) 14:13, 4. Artur Kern (Lublin) 14:21, 5. Paulo Wereckij (LKB Rudnik, Ukraina) 14:30, 6. Michał Gąsiorowski (Rzeszów) 15:26, 7. Siergiej Fiskowicz (LKB, Ukraina), 8. Jakub Burchardt (Policja Krynica Zdrój) 15:45, 9. Kamil Gurdak (Stal Nowa Dęba) 15:47, 10.Patryk Marszałek (Łopuszka Wielka), 15:47;

Kobiety, 1. Peris Cherono (Kenia, Benedek Team)15:35, 2. Tatiana Wiliszowa (LKB, Rosja) 15:53, 3. Lilia Fiskowicz (LKB, Ukraina) 16:33, 4. Matylda Kowal (www.runrzeszów.pl) 16:49, 5. Daria Michajłowa (LKB, Ukraina) 16:50, 6. Olga Jarotska (LKB, Ukraina) 16:56.