Asseco Resovia pokonała MKS Będzin

Marcin Jastrzębski
Krzysztof Kapica
W meczu 3. kolejki PlusLigi mężczyzn Asseco Resovia pokonała beniaminka z Będzina.

Resovia wyszła cało z opresji
Assseco Resovia z trudem, ale pokonała 3:1 MKS Banimex Będzin w meczu trzeciej kolejki PlusLigi. Fabian Drzyzga zaliczył swój pierwszy mecz w tym sezonie. Rozpoczął nie najgo-rzej. Został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem starcia z beniaminkiem z Bę-dzina

To był zły dzień Resovii, która zaczęła źle - wolno, nieskutecznie. Żądni sukcesu, zdeterminowani będzinianie grali bez ciernia respektu dla wicemistrzów Polski. Nie była to wielka siatkówka, ale na tyle skuteczna, że Banimex powiększał przewagę. Mikołaj Sarnecki i Miłosz Hebda odważnie atakowali ze skrzydeł, ich koledzy stawiali blok. Beniaminek, wykorzystując także błędy wyraźnie zdenerwowanych gospodarzy, przeważał po bloku na Jochenie Schopsie 21:14 i spokojnie dowiózł przewagę do końca.

Drugi set także układał się po myśli będzinian. Resovia nadal grała chimerycznie, psuła zagrywki, posyłała piłki poza boisko, miała problemy na przyjęciu. Miejscowi, po kolejnej skutecznej akcji Hebdy przegrywali 15:21, ale się nie poddali.

Mozolnie, nie bez pomocy rywali i dozy szczęścia, krok po kroku odrabiali straty. Było nerwowo. Po ataku Sarneckiego goście wygrywali 23:20, ale także oni nie wytrzymywali ciśnie-nia. Na finiszu sprawy w swoje ręce wziął Schops i dwoma atakami dał radość kibicom. Było ciężko. Tak samo jak w secie numer 3, który także rozstrzygnąła się w końcówce, bo na dystansie była wyrównana walka. 24 punkt zdobył dla resoviaków Nikołaj Penczew, a ostatni asem Fabian Drzyzga, który zagrał pierwszy raz w tym sezonie ligowym.

Czwarty set przebiegał już pod dyktando naszej drużyny. - W pierwszym i drugim secie graliśmy naprawdę nieźle, ale przestój kosztował nas bardzo dużo. Rafał Buszek wszedł na zagrywkę i posypało się kilka punktów, Resovia złapała rytm, ożywiła się hala i poszło - żałował Mariusz Gaca.

Asseco Resovia Rzeszów - MKS Banimex Będzin 3:1

(19:25,25:23,26:24,25:16)

Asseco Resovia: Tichacek 2, Konarski 4, Nowakowski 7, Dryja, Lotman 6, Ivović 1 oraz Żu-rek (libero), Drzyzga 2, Buszek 13, Schops 19, Holmes 8, Penczew 9. Trener Andrzej Kowal.
Banimex: Kowalski 2, Gaca 3, Hebda 16, Hunek 10, Sarnecki 15, Żuk 9 oraz Milczarek (libe-ro), Oczko, Pawliński, Wójtowicz 1, Warda. Trener Damian Dacewicz.
Sędziowali: Marcin Herbik i Tomasz Janik (obaj Warszawa). Widzów: 3900. MVP: Fabian Drzyga.

W innych meczach:
Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 21:25, 22:25); AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 24:26, 15:13); Czarni Radom - Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:23, 25:23, 17:25, 11:15); Effector Kielce - Transfer Bydgoszcz 0:3 (22:25, 21:25, 19:25); ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 26:24); Politechnika - AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 28:26)