Sensacja! Stal Mielec wywozi punkt z Płocka

luci
Frydrych
Szczypiorniści Stali Mielec sprawdzili sporą sensację w meczu PGNiG Superligi. Jako pierwsi w tym sezonie urwali punkt wicemistrzom Polski Wiśle Płock.

W obecnym sezonie nikt Wiśle Płock nie mógł podskoczyć; najlepiej z nią wypadła Nielba Wągrowiec, która uległa płocczanom 7 bramkami, inni dostawali srogie baty, włącznie z Basiktasem Stambuł w meczu Ligi Mistrzów. Również miel-czanom w starciu z wicemistrzem Polski nie wróżono sukcesów, tym bardziej że ostatnio ulegli oni Górnikowi.

Mecz rozpoczął się od celnego karnego Łukasza Janysta, odpowiedział tym samym Valentin Ghionea. Wynik niemal przez cały mecz oscylował wokół remisu; prowadzili raz jedni, raz drudzy.
Stal twardą obroną mocno utrudniała życie miejsowym w ataku pozycyjnym, a niczym koszmar dla płocczan był w kontrze serbski bramkarz Stali Nebojsa Nikolić, który kilka razy wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam, nie dając szansy wejścia na boisko swojemu zmiennikowi Krzysztofowi Lipce. Zdeprymowani tym wiślacy popełniali sporo błędów, co skrupulatnie wykorzystywali mielczanie. Po kolejnym trafieniu Szpery, w 20. minucie, Stal po raz pierwszy uciekła rywalom na dwie bramki (7:9). Grając w osłabieniu, straciła jednak przewagę.

Po zmianie stron częściej na prowadzeniu byli mielczanie, ale nigdy większym niż jednobramkowe. Gdy w 52. minucie karę otrzymał Michał Adamuszek, a potem Tioumentsev podwyższył na 25:23, wydawało się, że Wisła nie wypuści już prowadzenia z rąk. Było to jednak ostatnie trafienie miejscowych. Jak by tego było mało, to Stal była bliższa zwycięstwa. W ostatniej minucie mielczanie mieli piłkę, ale nie zaryzykowali.

Za tydzień przed Stalą nowe wyzwanie - mecz z Vive Kielce.

W innym meczu 5. kolejki: Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (21:14). Pozostałe spotkania w najbliższy weekend.

Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 25:25 (13:13)

Wisła: Wichary, Corrales - Kwiatkowski, Daszek 3, Racotea 2, Tioumentsev 4, Wiśniewski 1, Pusica 1, Ghionea 2, Rocha 2, Syprzak 3, Zelenović 6, Montoro, Nikcević 1. Trener Manolo Cadenas.
Stal: Nikolić - Wilk 2, Janyst 4, Sobut 2, Szpera 6, Adamuszek 6, Gudz, Gliński 1, Krzysztofik 1, Chodara, Kostrzewa 3. Trener Paweł Noch.
Sędziowie: Godzina, Kamrowski (Tczew). Kary 12 i 14 minut. Widzów 2700.