Hokej. Mistrzowie wciąż czekają na formę. Orlika ograli 2:1

Waldemar Mazgaj
Opolanie już po raz drugi mocno postawili się mistrzom kraju.
Opolanie już po raz drugi mocno postawili się mistrzom kraju. Tomasz Sowa
Ci, którzy oczekiwali, że nowy-stary trener jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieni oblicze zespołu Ciarko PBS Banku, srodze się rozczarowali. Sanoczanie skromnie ograli beniaminka z Opola: 2:1. Do sensacji brakło 225 sekund.

Wracający na trenerską ławkę i owacyjnie witany w Sanoku Dopiero,Miroslav Frycer zapowiadał kilka zmian w składzie i słowa dotrzymał. Wprawdzie szyki pokrzyżowała mu nieco choroba Jordana Pietrusa, który miał być środkowym kanadyjskiego drugiego ataku, ale i tak ciężko było poznać drużynę budowaną od trzech miesięcy przez Tomasza Demkowicza, który w protokole meczowym wciąż widnieje jako trener zespołu.

W nowym ustawieniu gra mistrzów Polski nie wyglądała jednak lepiej niż we wcześniejszych meczach. Wprawdzie wrócili do składu Marek Strzyżowski i Rafał Ćwikła, ale wyraźnie widać, że nogi sanoczan nie nadążają za głową.

Godna pochwały jest tylko gra obronna. Goście, a konkretnie Stanislaw Wirolajnen, mieli może dwie bramkowe okazje, ale już podczas 60 sekund gry w podwójnej przewadze praktycznie nie stworzyli zagrożenia. Za to na początku III tercji niespodziewanie doprowadzili do wyrównania.

Dopiero w ostatnich 10 minutach meczu, gdy gospodarzom zaczęło zaglądać w oczy widmo dogrywki, przyspieszyli. Po strzale Martina Vozdecky'ego w poprzeczke "ruszył" się też nieco doping, a pod bramką działo się już sporo. Fakt, że wynik przytrzymał Orlikowi John Murray, nie może zmieniać wymagań wobec sanockiej ekipy.

Zaledwie kilka składnych akcji, mało strzałów z prawdziwego zdarzenia. I do tego głupio łapane kary. Z mocniejszym rywalem niż opolanie, którzy mieli w składzie 14 wychowanków (Ciarko dziewięciu), o wygraną tak niskim nakładem sił będzie niezwykle trudno.

A już w niedzielę prestiżowe starcie z wicemistrzem Polski, GKS-em Tychy.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, jak padły gole: Martin Vozdecky huknął z nadgarstka w swoim stylu tuż przy słupku, Anton Tichomirow uderzył z bulika w spojenie słupka z poprzeczką, a odbity krążek trafił w Justina DaCostę i wpadł do bramki, zaś Miroslav Zatko huknął w okienko po kapitalnym podaniu Krzysztofa Zapały.

Na 33 sekundy przed końcem goście świętowali wyrównujące trafienie choć Joseph Harcharik dobijał ręką strzał z niebieskiej linii Kyle Marianiego. Sędzia ponad pięć minut oglądał powtórki, ale podjął słuszna decyzję i nie uznał bramki.

Ciarko PBS Bank Sanok - Orlik Opole 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Vozdecky 9 (asysty: Zapała i Richter), 1:1 Tichomirow 42 w przewadze (Harcharik), 2:1 Zatko 37 (Zapała i Richter).

Ciarko PBS: Pitton - Zatko, Richter; Dutka, DaCosta; Williams, Rąpała; Dolny, Naparło - Vozdecky, Zapała, Sinagl; Danton, Sawicki, Knox; Kostecki, Wilusz, Strzyżowski; Biały, R. Ćwikła, Mermer. Trener Miroslav Frycer.

Orlik: Murray - Kostek, Sznotala; Bychawski, Semiannikow; Mariani, Stopiński oraz Trawczyński - Szczurek, Szydło, Maciej Rompkowski; Tichomirow, Korzeniowski, Virolainen; Obrał, Harcharik, Zwierz; Resiak, Duda, Gawlik. Trener Jacek Szopiński.

Sędziował Strzempek (Katowice). Kary: 10 - 8 minut. Widzów 1000.