Lekkoatletyka. Resovia czwarta w Polsce

Igor Kopala zdobył najwięcej punktów dla Resovii. Skoczył 208 cm.
Igor Kopala zdobył najwięcej punktów dla Resovii. Skoczył 208 cm. Krzysztof Kapica
To był występ najlepszy od lat - lekkoatleci Resovii zajęli w Częstochowie 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Na stadionie Budowlanych rywalizowało 16 klubów wyłonionych w drodze zawodów kwalifikacyjnych, Rzeszowianie do finału awansowali z 6 wynikiem i na ostateczną rozgrywkę jechali z myślą o otrzymaniu tego miejsca.

Poszło im jednak lepiej, niż oczekiwali zajęli pozycje tuż za podium z nieduża stratą do 3 pozycji. Zawody po raz trzeci z rzędu wygrał Zawisza Bydgoszcz, srebro ponownie przypadło Podlasiu Białystok, a brąz Płomieniowi Sosnowiec.
Wyniki Finału Ligi Juniorów: 1. WKS Zawisza Bydgoszcz - 3304 pkt, 2. Podlasie Białystok - 3117pkt, 3. Płomień Sosnowiec - 2985pkt, 4. Resovia - 2933 pkt, 5. AZS AWFiS Gdańsk - 2914pkt.

Największy wkład w wynik Resovii (2933 pkt) mieli: 1. Igor Kopala - 2.08 cm w skoku wzwyż (150 pkt), 2. Sztafeta 4x400m mężczyzn - 3:24.96 (142 pkt), 3. Karol Wywrót - 48.97 w rzucie dyskiem (141 pkt), 4. sztafeta 4x100 m kobiet - 49.95 (137 pkt), 5. Karolina Śledziona - 15.38 w biegu na 100m ppł (131 pkt)

Sobotni wynik rzeszowskich lekkoatletów potwierdził wysoką pozycję klubu w Polsce. Zarówno podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, jak i podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu, Resovia plasowała się drużynowo na 6 miejscach.