Polska wygrała z Brazylią 3:2!

pmarkocki
Stephane Antiga po wygranej z Brazylią ma powody do radości. Polacy już teraz są blisko awansu do półfinału. Paweł Relikowski / Gazeta Wrocławska
Polska wygrała z Brazylią w meczu III rundy siatkarskich mistrzostw Polski. "Biało-czerwoni" do zwycięstwa potrzebowali tie-breaka.

Polacy rozegrali świetne spotkanie i pokonali faworyzowaną Brazylię w pierwszym meczu III fazy. O zwycięstwie zadecydował tie-break, w który nasz zespół zwyciężył 17:15.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Stephane Antigi. "Biało-czerwoni" wygrali pierwszego seta do 22. Kolejne dwa jedna należały do Brazylii, która zwyciężała do 22 i do 14.

Po łatwym zwycięstwie w trzecim secie "Canarinhos" nieco spuścili z tonu. Polacy wygrali do 18 i o zwycięstwie zadecydować miał piąty set.

W tie-breaku było sporo emocji, ale ostatecznie Polska pokonała Brazylię 17:15 i wygrała cały mecz 3:2.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie w czwartek Rosja.

BRAZYLIA - POLSKA 2:3 (22:25, 25:22, 25:14, 18:25, 15:17)

Brazylia: Bruno, Sidao, Visotto, Lucarelli, Fonteles, Lucas, Mario (libero) oraz Wallace, Raphael, Pedreira (libero)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Konarski, Mika, Buszek, Możdżonek