Ciarko PBS Bank Sanok na początek rozgromiło Podhale Nowy Targ

Waldemar Mazgaj
Kibice w Sanoku fetowali wysoką wygraną swojej drużyny.
Kibice w Sanoku fetowali wysoką wygraną swojej drużyny. Tomasz Sowa
W rozegranym awansem meczu Polskiej Hokej Ligi sanoczanie ograli "Szarotki" 10:1. Pojedynek rozstrzygnął się w zasadzie w I tercji.

Ciarko PBS Bank Sanok - Podhale Nowy Targ 10:1

(4:0, 3:0, 3:1)

Bramki: 1:0 DaCosta 9 (asysta Pietrus), 2:0 Zapała 11 (Knox), 3:0 Pietrus 12 (Vozdecky i Richter), 4:0 Pietrus 14 w przewadze (Vozdecky i Zatko), 5:0 Knox 38 w przewadze (Danton i Dutka), 6:0 Kostecki 38 (Radwański i Pietrus), 7:0 Pietrus 39 (Dutka), 8:0 Danton 47 (DaCosta), 9:0 Richter 47 (Sinagl i Vozdecky), 9:1 Wronka 49 (Kmiecik i R. Mrugała), 10:1 Sinagl 59 w przewadze (Vozdecky i Pietrus).

Ciarko PBS: Pitton - Zatko, Richter; Williams, DaCosta; Dutka, Rąpała; Dolny, H. Demkowicz - Vozdecky, Pietrus, Sinagl; Danton, Zapała, Knox; R. Ćwikła, Sawicki, Wilusz; Radwański, Kostecki, Mermer. Trener Tomasz Demkowicz.

Podhale: Raszka (12-39 Niesłuchowski) - Lucka, Sulka; K. Kapica, Imrich; Łabuz, S. Mrugała; Stypuła, Tomasik - D. Kapica, Dziubiński, Gruszka; Różański, K. Bryniczka, Kmiecik; M. Michalski, Wronka, Wielkiewicz; Zarotyński, D. Kapica, Olchawski. Trener Marek Ziętara.

Sędziował Meszyński (Warszawa). Kary: 38 (10 dla Sinagla i Vozdeckiego) - 12 minut. Widzów 1500.

Sanoczanie po porażce w meczu o Superpuchar Polski, na wcześniejszą inaugurację ligi (1. kolejka dopiero 26 września, ale oni w październiku grają o Puchar Kontynentalny), postarali się, by zagrać w możliwie najmocniejszym składzie.

Do ostatnich chwil finalizowali roczne wypożyczenie Kamila Dolnego ze Stoczniowca Gdańsk, który stracił przez to udział w meczu o superpuchar, a Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Matt Williams, by grać jako zawodnik krajowy, uruchomił procedury formalne i w ciągu najbliższych trzech miesięcy powinien otrzymać polski paszport.

Po nerwowym początku gospodarze w pięć minut (między 9 a 14 minutą) trafili cztery razy do bramki rywali i mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. - Później grało się luźniej, bo to się lepiej układa - mówił Marcin Ćwikła, II trener Ciarko. - Jesteśmy zadowoleni z gry i tego, co pokazała drużyna.

Najładniejsze bramki zapisali na swoim koncie Krzysztof Zapała i Mike Danton; obaj trafiali w okienko po zespołowych akcjach.
Czesi Martin Vozdecky i Petr Sinagl dostali kary mniejsze za niesportowe zachowanie, protestując na brak reakcji arbitra na faule.