Drugie miejsce siatkarek Developresu w turnieju w Trzciance

luci
Bartosz Frydrych
Developresowi SkyRes Rzeszów nie udało się wywalczyć Pucharu Burmistrza Trzcianki, choć nasze zawodniczki były tego bardzo blisko.

Turniej w Wielkopolsce był przedostatnim testem rzeszowianek przed startem w Orlen Lidze. Developres rozpoczął od pewnego zwycięstwa z KSZO Ostrowiec Św.3:1 (26:24; 25:17; 23:25; 25:21), potem jeszcze bardziej zdecydowanie ograł I-ligową Zawiszę Sulechów 3:0 (25:23; 25:16; 25:19). Sobota równie udana była dla MKS-u Dąbrowa Górnicza, który ograł oba wspomniane zespoły po 3:0.

O wygranej, zatem w całym turnieju zadecydował niedzielny mecz pomiędzy niepokonanymi. Faworytem był zespół ze Śląska i to on rozpoczął lepiej mecz wygrywając dwie pierwsze partie (25:21, 25:18). Rzeszowianki zniosły się, wygrały trzeciego seta do 22, ale na więcej nie było je już stać. Ostatni set pewnie do 18 wygrały dąbrowianki i zgarnęły Puchar.

- Zagraliśmy bardzo odważnie, na tyle na ile nas było stać. Przegraliśmy z drużyną z Dąbrowy Górniczej, która ma w swoim składzie wiele doświadczonych zawodniczek. Nam tego doświadczenia zabrakło i to było widać na parkiecie. Turniej oceniam jednak pozytywnie. Mam sporo materiału do analizy. Jest z czego wyciągać wnioski - podsumował Marcin Wojtowicz, trener Developresu.
W meczu o 3 miejsce KSZO pokonało Zawiszę 3:0.