Memoriał im. A. Weryńskiego: Zwycięstwa Stali i Baia Mare na otwarcie

luci, sprstal.mielec.pl
Wygranymi Stali Mielec i Minauru Baia Mare zakończył się pierwszy dzień II Memoriału im. Antoniego Weryńskiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Dziś o 12 rozpoczynają się kolejne mecze.

W meczu otwarcia turnieju spotkali się gospodarze Stal Mielec z ZTR-em Zaporoże. Mecz rozpoczął się od niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Pierwszą bramkę zdobyli goście, a dokładniej Maksym Karamysev. Błyskawicznie odpowiedział jednak Rafał Gliński. W 8. minucie efektownym lobem popisał się Michał Chodara wyrównując na 2-2. Niestety kolejne minuty należały do zespołu z Ukrainy. Niemoc "Czeczeńców" w ataku przerwał Michał Adamuszek. W 21. minucie bramkę na 7-8 zdobył Michał Chodara. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 9-11, po bramce Łukasza Janysta z rzutu karnego.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy należało do Stali, która wyrównała (12-12)po bramce Damiana Kostrzewy. Na pierwsze prowadzenie gospodarzy trzeba było jednak czekać do 42. minuty. Kostrzewa popisał się wtedy efektowną wkrętką i było 16-15. Później prowadzili raz jedni raz drudzy. W samej końcówce mielczanom udało się odskoczyć na dwie bramki i to był kluczowy moment spotkania.

SPR Stal Mielec - ZTR Zaporoże 24-23 (9-11)
SPR Stal Mielec: Nikolić, Lipka - Gliński 7, Chodara 3, Kostrzewa 3, Szpera 3, Adamuszek 2, Krzysztofik 2, Janyst 1, Krępa 1, Sobut 1, Wilk 1, Basiak, Gudz.
ZTR Zaporoże: Derewiankin, Komok, Kriuchkov - Karamysev 10, Biegal 7, Isanchuk 1, Kyrylenko 1, Yarotsky 1, Artemenko, Akimenko, Honchrow, Peskov, Severyn, Tilte, Turchenko, Zwiezdow.
Kary: 6 i 2 min.

W drugim piątkowym meczu rumuński Minaur Baia Mare pewnie pokonał Wybrzeże Gdańsk.

Wybrzeże Gdańsk - HCM Minaur Baia Mare 16-27 (7-14)