Siarka Tarnobrzeg rozegrała sparing i testowała nowych piłkarzy

Piotr Szpak
Michał Paluch zagrał w trzeciej tercji środowego sparingu Siarki z Rzemieślnikiem Pustków. Grzegorz Lipiec
Przygotowujący się do sobotniego meczu z Energetykiem ROW Rybnik piłkarze Siarki Tarnobrzeg rozegrali w Pustkowie sparingową grę z czwartoligowym Rzemieślnikiem Pilzno wygrywając 4-2 (3-0, 0-1, 1-1).

Dwa gole dla tarnobrzeskiej drużyny zdobył testowany w Siarce 18-letni pomocnik Lechii Gdańsk Rafa Parobczyk, a po jednym Marcin Truszkowski oraz Daniel Koczon.

Siarka: Melon - Powszuk, Baran, Nadolski, Bochenek - Frankiewicz, Stefanik, Persona, Stępień - Parobczyk, Truszkowski oraz Sulkowski, Waleńcik, Kret, Ciećko, Mandzelowski, Koczon, Paluch, Więcek, Figiel, Bukała, Ferens, Głaz.

Oprócz Parobczyka w Siarce testowani byli: 20-letni Bernard Powszuk obrońca Lechii Gdańsk oraz 20-letni Jan Kret środkowy obrońca Bocheńskiego Klubu Sportowego. Najlepiej z całej trójki zaprezentował się Parobczyk, który zdobył gole i pierwszej oraz 10 minucie meczu i asystował przy golu zdobytym przez Marcina Truszkowskiego. Spotkanie rozegrane zostało w trzech półgodzinnych tercjach. Podstawowa "11" naszej drużyny grała tylko w pierwszej tercji, w kolejnych dwóch wystąpili już zawodnicy rezerwowi w tym juniorzy.
- To był dobry mecz kontrolny, w których zagrali wszyscy, którzy pojechali do Pustkowa. Co do Parobczyka to zaprezentował się korzystnie i będziemy mu się dalej przyglądać - powiedział nam szkoleniowiec piłkarzy Siarki Tomasz Tułacz.

W meczu nie zagrał bramkarz Siarki Oskar Pogorzelec, który znalazł się w gronie 18 piłkarzy powołanych przez trenera reprezentacji Polski Rafała Wójcika na mecze ze Szwajcarią i

Włochami w ramach Turnieju Czterech Narodów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 września o godzinie 17 w Plewiskach, natomiast mecz z reprezentacją Włoch zostanie rozegrany 9 września o godzinie 15 w Andrii. Wyklucza to grę Oskara w zaplanowanym na 6 września wyjazdowym meczu piłkarzy Siarki z Wisłą Puławy.