Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Sosnowiec

Marcin Jastrzębski
Piłkarze Stali Mielec nie pokusili się o niespodziankę w pierwszym meczu o punkty w zreformowanej II lidze. Przegrali 1-4 w Sosnowcu, z aspirującym do awansu Zagłębiem.

Nie minął kwadrans spotkania, a mielczanie przegrywali już różnicą trzech bramek. Dwa trafienia dla Zagłębia zaliczył 19-letni Jakub Arak. Pozyskany z Legia Warszawa młody napastnik to król strzelców mistrzostw Polski juniorów z 2013 roku. W Sosnowcu ma się ogrywać i ten transfer Zagłębiu spłaca się już w pierwszej kolejce.

Stal nie spuściła głów, ale co można zrobić, gdy kilka minut później traci się czwartą bramkę? Trener Rafał Wójcik szukał odmiany oblicza swojej drużyny przez zmianę w składzie przed przerwą, ale manewru nie miał zbyt dużego.

W ligowym debiucie bramkę zdobył Mateusz Cholewiak. Stal w drugiej połowie postarał się o zdecydowanie lepszą grę.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 4-1 (3-0)
Bramki: Getinger (9-samobójcza), Arak 2 (10, 15), Mizgała (22) - Cholewiak (71).

Zagłębie: Matracki - Sierczyński, Markowski, Kursa, Kutarba, Ryndak (74. Giel), Matusiak, Dudek (62. Szatan), Mizgała (62. Tumicz), Wrzesień, Arak (76. Kozak)

Stal: Daniel - Podstolak, Załucki (81. Rokita), Duda, Getinger - Głaz, Radulj, Żubrowski (67. Skiba) - Domański (57. Cholewiak), Jankowski, Bożek (28. Mącior).

Sędziował: Pasek (Legnica). Żółte kartki: Załucki, Mącior, Getinger. Widzów 2000 (150 z Mielca).