Ravens Rzeszów słabsi do Silesia Rebels

Cezary Kassak
archiwum
Niespodzianki nie było - zespół Silesia Rebels, lider grupy południowo-wschodniej II ligi futbolu amerykańskiego, pokonał u siebie Ravens Rzeszów 44-7. Na wyniku zaważyła ostatnia kwarta.

Gościom brakło sił, a z powodu kontuzji boisko opuściło dwóch kluczowych graczy, Daniel Krawiec oraz Mark Kwoka, i ekipa znad Wisłoka przegrała tę część aż 0-21.

Wcześniej nie było tak źle. Rebelianci dominowali, ale Ravens próbowali się odgryzać i rozstrzygnęli na swoją korzyść III kwartę. Przyłożenie zdobył Kwoka, a za punkt podwyższył Łukasz Lutecki.

- Staraliśmy się wykorzystać nasz główny atut, czyli grę podaniową. Chwilami to się udawało, choć Rebels na pewno byli lepsi, kontrolowali sytuację, mieli przewagę na linii - ocenił gracz Kruków Artur Pleśniak.

AZS Silesia Rebels - Ravens Rzeszów 44-7 (10-0, 7-0, 6-7, 21-0)

Ravens: Kwoka, Chlebica, Pleśniak, Kopeć, Krawiec, Tabaka, Rykała, Burnus, Lutecki, Rydel, Kusaj, Kaproń, Strojek, Bromboszcz, Polak.