Młodzieżowe drużynowe mistrzostwa Polski: PGE Marma Rzeszów czwarta w Rybniku

Marek Bluj
Rzeszowski zespół zajął czwarte miejsce.
Rzeszowski zespół zajął czwarte miejsce. archiwum
Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów zajęli czwarte miejsce w rozegranych w Rybniku zawodach MDMP. Zwyciężyli gospodarze.

ŻKS ROW Rybnik wygrał na swoim torze zawody czwartej rundy młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Włókniarz Częstochowa, który wygrał rywalizację w grupie drugiej. Trzecia była Unia Tarnów, a na czwartym miejscu sklasyfikowana została PGE Marma Rzeszów. KSM Krosno miał w składzie dwóch zawodników i zakończył zawody na szóstym miejscu.

Bezkonkurencyjny na swoim torze był Kacper Woryna, zdobywca kompletu 12 punktów. Zawodnicy PGE Marmy jeździli bardzo przeciętnie, znów poniżej oczekiwań wypadł Łukasz Sówka. Wanda Kraków wystawiła znów tylko jednego zawodnika i dla dwóch... zwolnienia. na 21 biegów, tylko połowa odbywała się w pełnej obsadzie.

Awans do półfinałów MDMP wywalczyło z tej grupy pięć pierwszych drużyn po czterech turniejach: Częstochowa, Rybnik, Tarnów, Rzeszów i Lublin. KSM Krosno zakończyło grupowe zmagania na szóstej pozycji przegrywając minimalnie z ekipą z Lublina. Na końcu stawki od początku do końca Wanda.

Wyniki:

1. ŻKS ROW Rybnik - 27 pkt: Woryna 12 (3,3,3,3), K. Wieczorek 9 (1,3,3,2) Chmiel 6+2 (1,1,2*,2*)
2. Włókniarz Częstochowa - 24: Polis 10+1 (3,2*,2,3), Malczewski 7+1 (2,0,3,2*), Łęgowik 8+1 (3,2,2*,1)
3. Unia Tarnów - 23: Borowicz 11 (2,3,3,3), Dąbrowski 5+1 (0,3,-,2*); Koza 5+1 (2*,-,3,w); Matura 2 (w,2)
4. PGE Marma Rzeszów - 17: K. Rempała 5 (2,d,3,-), Cyło 4 (-,1,3,0); Gaschka 3 (1,-,1,1); Sówka 5+1 (0,2*,3)
5. KMŻ Lublin - 13: Madej 9 (3,3,2,1), Nowiński 3 (0,2,0,1), Długosz 1 (u,1,w,-)
6. KSM Krosno - 11: Portas 5+1 (1*,1,1,2), M. Wieczorek 6 (2,1,d,3), Kołacki ns
7. Speedway Wanda Kraków - 5: Wolniewiński 5 (2,1,t,2), Parys i Rybak ns.