Puchar Polski. Skromna zaliczka rezerw Stali Rzeszów

Miłosz Bieniaszewski
Piłkarze rezerw Stali Rzeszów pokonali JKS Jarosław. Przy piłce Konrad Maca, autor zwycięskiej bramki. Krzysztof Kapica
Pierwszy mecz finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zakończył się zasłużoną wygraną młodzieży Stali Rzeszów. Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji i ich wygrana mogła być nawet okazalsza. Rewanż za dwa tygodnie w Jarosławiu.

O pierwszej połowie, gdyby nie gol autorstwa Patryka Rusina, można by napisać tylko tyle, że się odbyła. Częściej w posiadaniu piłki byli gospodarze, ale niewiele z tego wynikało.

Goście natomiast grali bardzo nieporadnie, wolno i rzadko przedostawali się na połowę rzeszowian.

Ich niefrasobliwość znalazła potwierdzenie w 39. minucie, kiedy Rusin dostał dokładne podanie od...jednego z rywali i bez namysłu przymierzył z 18 metrów. Kamil Romanow nawet nie drgnął...

Druga odsłona naprawdę mogła się już podobać. W pierwszym jej kwadransie przycisnął JKS, ale Stal się odgryzała. Wyrównać powinien był Łukasz Tyrawski, ale jego strzał wybronił golkiper miejscowych.

W odpowiedzi dwukrotnie gości postraszył Konrad Maca, ale w obu wypadkach był nieskuteczny. Wymiana ciosów trwała w dalszym ciągu, ale cały czas na posterunku byli obaj bramkarze, a raz golkiperowi gości w sukurs przyszedł obrońca wybijając piłkę z linii bramkowej.

Z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia tuż przed końcem, ale pod drugą bramką.

Kiedy wydawało się, że kwestią czasu jest drugi gol dla rzeszowian...goście wyrównali. Jarosławianie rozklepali defensywę miejscowych i piłkę w pustej bramce umieścił Tyrawski.

Riposta biało-niebieskich była natychmiastowa i to znów podopieczni Adama Domaradzkiego byli na plusie.

Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć szanse były z obu stron.

- Szkoda, że to nie jest tylko jeden mecz i tak naprawdę prowadzimy 2-1 do przerwy. Cieszy natomiast, że ten zespół, składający się w większości z naszych młodzieżowców zagrał dobre spotkanie - powiedział Adam Domaradzki.

Stal II Rzeszów - JKS Jarosław 2-1 (1-0)

1-0 Rusin (39), 1-1 Tyrawski (75), 2-1 Maca (78).