Koszykówka. Gimbaskets 2 Przemyśl bliżej awansu do II ligi

Łukasz Solski
MVP turnieju został Grzegorz Płocica.
MVP turnieju został Grzegorz Płocica. Łukasz Solski
Sorbos MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl pokonał przed własną publicznością trzech rywali i pewnie awansował do finału baraży o wejście do II ligi.

Przemyślanie zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszym meczu blisko było kompromitacji. Nieobliczalny zespół z Wieliczki napsuł gospodarzom sporo krwi. Ostatecznie Gimbaskets 2 wyszedł obronną ręką i wygrał 71:58.

Kluczowe dla losów awansu okazało się sobotnie spotkanie z Pogonią Ruda Śląska. Już po 5. minutach nasi koszykarze prowadzili 9:4. Mecz wyrównał się w drugiej kwarcie. Przed ostatnią "ćwiartką" Gimbaskets 2 miał jednak zaliczkę aż 9 "oczek" (55:46). W najważniejszych momentach przypomniał o sobie Artur Mikołajko, który w 35. minucie dwukrotnie zakończył akcje i było 63:48. W 37. minucie Bartosz Bal wyprowadził swój zespół na 21-punktowe prowadzenie 69:48, które okazało się nie do zniwelowania dla Pogoni.

- Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Sporo punktów udało się zdobyć spod samej "dziury", a i obrona nie szwankowała. Zatrzymaliśmy Pogoń przed seryjnymi rzutami za trzy, które są ich domeną. Zaprezentowaliśmy się dużo luźniej niż w meczu z Wieliczką, podczas którego byliśmy spięci psychicznie - powiedział drugi trener Sorbos MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl, Krzysztof Młot.

Drugim zespołem, który awansował dalej jest Górnik Wałbrzych, i on właśnie będzie gospodarzem turnieju finałowego (2-4 maja). Do Wałbrzycha oprócz przemyślan przyjadą jeszcze zawodnicy Polonii Bytom i AZS UMS Lublin. "Przepustki" do II ligi wywalczą trzy najlepsze ekipy.